Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Dr. Svatek představuje bylinné tobolky Na Železo

Dr. Svatek představuje bylinné tobolky Na Železo

28.3.2023 - redakce Babinet.cz

Každá 5. žena a každý 10. muž u nás trpí chudokrevností neboli anémií. Nejste mezi nimi? Tato porucha se projevuje např. bledostí, nervozitou, únavou, zadýcháváním se, chladnými končetinamia mnoha dalšími projevy, kterým často nepřisuzujeme váhu. Anémie tak může zůstat neodhalená. Problém spočítá v poruše tvorby a nedostatku hemoglobinu a červených krvinek, přičemž kámen úrazu většinou bývá v nedostatku železa v organismu.

Obecně jsou k anémii náchylné hlavně těhotné a kojící ženy nebo ženy, které trpí silnou menstruací, lidé s hemoroidy, žaludečními vředy a různými typy zánětů trávicího traktu nebo s chorobami ledvin a močového měchýře,“ vyjmenovává MUDr. Pavel Smažík, lékař a majitel společnosti Herbai, která vyvinula a vyrábí kapsle i medicinální vína Dr. Svatek.

Železo přijímáme ze stravy nejlépe z červeného masa a vnitřností, tak by si svou hladinu železa měli hlídat také vegetariáni a vegani. Železo sice obsahují také luštěniny, obiloviny, brokolice, tofu, dýňová semínka, mák, hořká čokoláda, sušené ovoce nebo např. ořechy, ale ve formě, která je pro lidské tělo obtížněji vstřebatelná. Dobrou zprávou je, že kapsle jsou svým složením vhodné i pro vegany, diabetiky i děti od 3 let. Nabízí tak vhodnou alternativu, jak předejít nedostatku železa, následnému vzniku chudokrevnosti a s ní spojeným zdravotním problémům.

Podcast: Co jsme se ještě dozvěděli od MUDr. Pavla Smažíka, lékaře a majitele společnosti Herbai, která vyvinula a vyrábí kapsle i medicinální vína Dr. Svatek?

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip