Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Ofina jako hlavní trend letošního jara. Která vám bude slušet podle tvaru obličeje?

Ofina jako hlavní trend letošního jara. Která vám bude slušet podle tvaru obličeje?

23.3.2023 - redakce Babinet.cz

Toužíte po výraznější změně účesu? Kdy jindy se do ní pustit než na jaře. Letošnímu jaru navíc bude dominovat zejména ofina na všechny způsoby, takže pokud jste právě o tomto střihu uvažovala, tak hurá do toho. Slušet navíc bude téměř každému tvaru obličeje. 

 

foto / Freepik

Ofina a oválný obličej

Vůbec nejvíce lichotí ofina oválnému tvaru obličeje. Právě majitelkám oválného obličeje proto sluší snad každý střih ofiny. Ať už byste ráda kratší, delší, rovnou, hustou nebo prostříhanou ofinu či patku, pokud máte oválný obličej, slušet vám bude skutečně každá. Která ofina tedy bude tou pravou právě pro vás?

Ofina a srdcovitý obličej 

Dále pak ofina značně sluší i srdcovitému obličeji, který je rovněž k ofině doslova stvořený. Právě tento střih totiž naprosto perfektně vyrovnává špičatější bradu a širší čelo. Vůbec nejlépe se k takovému obličeji bude hodit patka na stranu, ale klidně i hustě střižená ofina. Určitě se není čeho obávat!

Ofina a hranatý obličej

Pro hranatý obličej se nejvíce doporučuje prostříhaná ofina. Ta totiž krásně zjemní vaše rysy a zároveň opticky protáhne váš obličej. Pozor si dejte pouze na hustou ofinu či příliš krátce střiženou ofinu. Vůbec nejlepší pro vás ale bude prostříhaná nebo ofina upravená na stranu.

Na tohle si dejte pozor

Ofině se raději vyhněte, jestliže máte extra kudrnaté a divoké vlasy. V takovém případě by péče o ofinu byla zbytečně náročná. Musela byste ji každý den žehlit, což by mohlo vést ke zbytečnému zničení vlasů. Ofina totiž obecně sluší především rovným nebo jemně vlnitým vlasům. 

Ofině se raději vyhněte i tehdy, máte-li kulatý až baculatý tvar obličeje. Ani v tomto případě není ofina zrovna nejšťastnější řešení a mnohem více vám jistě bude slušet jiný sestřih.

 

napsala Dana Klementová

Zdroj:

https://www.thezoereport.com/beauty/spring-2023-haircut-trends

https://www.zeny.cz/ofina-vlasy-trendy?kapitola=4 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip