Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Šaty pro jaro 2023: Nosit se budou ikonické květiny i nezvyklá černá

Šaty pro jaro 2023: Nosit se budou ikonické květiny i nezvyklá černá

21.3.2023 - redakce Babinet.cz

Šaty a jaro zkrátka patří neodmyslitelně k sobě. A jelikož astronomické jaro již oficiálně začalo, nastal nejvyšší čas si představit módní trendy pro toto období. Jaké šaty se během jara 2023 budou nosit nejčastěji?

foto / Freepik

Květiny a květinové vzory

Bez květinových vzorů si snad jaro a léto už nedokážeme ani představit. Něžné květované motivy k jaru zkrátka neodmyslitelně patří a ani letos tomu nebude jinak.  

 

foto / Freepik

Kromě tradičních jemných i větších květinových motivů se letos na módních přehlídkách pro jaro 2023 objevily také šaty ozdobené jedním velkým květem z látky či jiného materiálu. I když se jedná o lehce extravagantnější záležitost, jistě si i takové šaty najdou své obdivovatelky. 

Flitry a zase flitry

Ačkoliv by se mohlo zdát, že flitrům již odzvonilo, není tomu tak. Flitry se totiž opět budou nosit i letošní jaro. Zatímco během prosince zpravidla umocňují slavnostní atmosféru, jaru zase dodají trochu lesku a půvabu. Oproti vánočním vínovým a zeleným flitrovým šatům se však během jara budou nosit spíše ty v jemnějších a pastelovějších odstínech

Kobaltově modrá a baby pink

Jak již zřejmě dobře víte, barvou roku 2023 je karmínově růžový odstín Viva Magenta. Kromě toho ale budou letošní jarní kolekce plné kobaltově modré a baby pink barvy. Jedná se o velmi slušivé odstíny, které v kombinaci s jarními slunečními paprsky vypadají skutečně skvěle. 

Neobvyklá černá

A u barev ještě chvíli zůstaneme. Dalším trendem letošního jara totiž bude černá. Tu přitom za typickou jarní barvu považovat tak úplně nemůžeme. Letošní jaro však ovládne jak nikdy předtím. Konkrétně se pak budou nosit zejména černé háčkované a krajkové šaty, které i přes svoji barvu působí vzdušně a jemně. 

Oblíbené babydoll

Mini šaty se v minulém roce staly oblíbenější než kdy dřív. Dokonce předčily i do té doby nejžádanější midi šaty. Vůbec tím nejnošenějším střihem je pak v rámci mini délky roztomilý babydoll, který se na scéně objeví i letošní jaro. Rozhodně by vám proto alespoň jedny babydoll šaty neměly v letošním jarním šatníku chybět. 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.glamourmagazine.co.uk/gallery/spring-summer-2023-fashion-trends 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip