Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Fantastické kraslice? Modelářská bruska se uplatní nejen o Velikonocích

Fantastické kraslice? Modelářská bruska se uplatní nejen o Velikonocích

20.3.2023 - redakce Babinet.cz

Chcete si vytvořit fantastickou velikonoční dekoraci? Sáhněte po modelářské brusce Fieldmann. Tento pomocník do dílny i pro kreativní tvoření zvládne nejen vrtání, ale i broušení, leštění nebo třeba gravírování.

S modelářskou bruskou lze pracovat na rozličných materiálech různými způsoby: Můžete vrtat do plastu, dřeva nebo klidně do lastury či vaječné skořápky, ale také vybrušovat motivy do dřeva, keramiky, skla či kovu, tvarovat přírodniny, vyrábět šperky a tak dále. Už není problém vybrousit si vlastní motiv do skla, vyrobit originální štítek na domovní dveře nebo fantastickou kraslici, udělat si náramek z mušliček nebo přívěsek z ořechové skořápky. Bruska zvládne zpracovat i nejmenší detaily s maximální přesností, záleží pouze na šikovnosti rukou a vhodném příslušenství.

Modelářské brusky Fieldmann mají v základním vybavení 40 kusů nástavců, s nimiž už zvládnete většinu běžných prací od leštění zašlého stříbra přes broušení skla až po odstranění rzi na letitém kovovém zámku. Vyšší modely disponují příslušenstvím čítajícím 70, resp. 210 dílů, s nímž už se kreativitě opravdu meze nekladou. Pro konkrétní činnost jen stačí zvolit odpovídající nástavec, jehož výměna je velmi jednoduchá a nejsou k ní třeba žádné speciální nástroje.

TIP: Vyrobte si vajíčková hnízdečka s elektrickou bruskou FDMB 200160-E

Vyfouknutá vajíčka nechte před vrtáním proschnout. Čerstvě vyfouknutá ráda praskají. Měkčí tužkou na vajíčko předkreslete, kde chcete mít vstup do hnízdečka.  Vrtat začněte nejprve úzkým vrtáčkem z příslušenství brusky FDMB 200160-E (slabý cca 1 mm). Při vrtání držte vejce v dlani, vrtáček přiložte kolmo k vejci, netlačte. Takto vyvrtejte malou dírku. Vyvrtejte také dírku na špici skořápky pro zavěšení. Pro zvětšení dírky v místě budoucího vstupu do hnízdečka tvaru použijte vrtací konusy z příslušenství brusky. Poté vajíčko ozdobte fixou, třeba kytičkami, puntíčky, hvězdičkami, dle vkusu. Špičkou provlékněte provázek na zavěšení. Uvnitř vajíčko vystelte slámou, senem, hoblinkami. Hotová vajíčka zavěste na připravené větvičky ve váze.   (Autorkou postupu je Radka Buriánková) 

Použili jsme novinku…

Propracovaná elektrická bruska FDMB 200160-E se díky madlu s měkčenou rukojetí pohodlně drží, výměna pracovních nástavců je rychlá a snadná. I přes kompaktní rozměr nabízí tato mini bruska dostatečný výkon 170 W s plynulou regulací rychlosti otáček za minutu. Příslušenství čítající 40 kusů umožní všestranné využití při běžných řemeslných či kreativních činnostech. Koupíte za 599 Kč.

Další modelářské brusky Fieldmann: Akumulátorová bruska FDMB 200170-A nabízí maximální volnost použití, které není omezené dostupností elektrické energie. Kvalitní Li-Ion baterie o kapacitě 1300 mAh je plně nabitá do jedné hodiny. Koupíte za 899 Kč. Elektrická modelářská bruska Fieldmann FDMB 200171-E je vybavena 210 kusy příslušenství. Zahrnuje řezací kotoučky, brusné a lešticí kotouče a nástavce, ocelové kartáčky, to vše v různých velikostech, tvarech i hrubosti. Bruska vyniká možností použít bovdenový prodlužovací adaptér, díky němuž se můžete dostat i do hůře dostupných míst. Koupíte za 999 Kč.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip