Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Znáte důvody, díky kterým mají muži rádi ženy po čtyřicítce? Ženy nad 40 let jsou totiž úžasné!

Znáte důvody, díky kterým mají muži rádi ženy po čtyřicítce? Ženy nad 40 let jsou totiž úžasné!

8.3.2023 - redakce Babinet.cz

Pro mnohé muže jsou ženy, které už přesáhly věk 40 let mnohem atraktivnější. Proč? Jednoduchá odpověď je, protože mají sebevědomí! Není vůbec překvapující, když se mladší muž zamiluje do starší ženy. Imponuje mu totiž nejen vzhledem ale i svou silnou osobností. Taková žena už ví, co od života chce a co ji dělá šťastnou. Ví, jaké oblečení jí sluší a jaký účes ji zdobí. Má dost zkušeností k tomu, co musí udělat, aby se cítila a vypadala dobře. Navíc muž má se zkušenou ženou více témat ke společné konverzaci.

foto / Freepik

Ženy v tomto věku nevisí na svém partnerovi a nevyžadují jeho veškerou pozornost, naopak si užívají, když mohou jít s kamarádkami sportovat a potom na kávu nebo vínko, na výstavu anebo jen nakupovat. Mají rády čas pro sebe. Mají už svoje odžito a zažily chvíle, kdy jim chyběla pochvala, povzbuzení a proto své partnery často chválí i za maličkosti, které nepovažují za samozřejmost. Proto i mladší muž, který zažil vztahy s mladšími ženami, ocení, že takováto dáma mu neudělá hysterický výstup na veřejnosti, bude respektovat jeho koníčky a když doma přivrtá poličku, dočká se pochvalného úsměvu a políbení, jak je šikovný.

Ve dvaceti bývají ženy posedlé svým vzhledem a trápí se nedostatky. Chtějí všechno hned. Ženy nad 40 let nejsou z těch, které by počítaly kalorie z každého jídla. Svůj jídelníček si sice hlídají, ale nejsou kvůli tomu podrážděné nebo nevrlé a umí si i dopřát. Vědí, že modelky jako z časopisu nebudou a raději si užívají život. Nepouštějí se s partnerem do malicherných hádek, protože v tom už jsou dávno nad věcí. Ale co se týká upřímnosti, tam pro ně platí, že dost bylo chození kolem horké kaše a dost bylo zamlčování toho, co jim vadí. Řeknou vám na rovinu, kdy se druzí chovají hrozně, nebudou se hádat kvůli tomu, že se jejich partner ohlédl za jinou ženou, a když se mu nechce mluvit, nebudou ho nutit. Tohle jsou situace, kterými už si nehodlají kazit den.

Ženy mají v tomto věku velmi dobrou intuici a už vědí, co mají od lidí očekávat. Navíc už se nenechají zblbnout hezkými slovíčky, ale mnohem více je zajímají činy. Už poznaly hodnotu času, a proto si ten svůj dokáží skvěle rozvrhnout a věci ve svém životě zorganizovat. Na vše se dívají zralejšíma očima, než před dvaceti lety. Už si nedělají starosti z maličkostí. Už mají praxi v tom, jak se obléknout, aby se cítily dobře, sebevědomě, ale zároveň pohodlně. Vědí, jaký make-up jim sluší a vše doladí těmi správnými šperky. Pokud jim nějaká barva nebo střih oblečení nesluší, prostě se s tím smíří, už mají svůj styl.

Pokud se zeptáte přátel, kteří mají staršího partnera či partnerku, na výhody většího věkového rozdílu ve vztahu, odpověď bude jednoduchá, je to vyzrálost. Mladistvá spontánnost je možná osvěžující, ale po určité době může začít unavovat. Není nad to mít vedle sebe člověka skutečně dospělého a to ne pouze věkem, ale který má srovnané priority. Stojí nohama pevně na zemi, nemá přehnané nároky, umí být tolerantní, protože už ze zkušenosti ví, že život ve dvou někdy ústupky potřebuje.

Mladá slečna dřív nebo později pravděpodobně zatouží po pompézní svatbě a samozřejmě také po dětech. Ne každý muž je ale takovým závazkům nakloněn. Jestli jim přijde něco zvláště otravné, pak to jsou (ne)nápadné poznámky na toto téma. Ovšem žena 40+ už pravděpodobně má za sebou jednu, druhou či obě životní zkušenosti. Nemají proto potřebu se hrnout bezhlavě do dalších závazků, nebo aspoň nejsou v tomto směru urputné.

V mládí a po studiích touží žena často po skvělé kariéře, vyšších výdělcích a hromadění věcí, které přeci rozhodně potřebuje. Výhodou stárnutí je, že se mění priority a že při ohlédnutí se za životem, kdy bylo nejdůležitější se za něčím hnát, vidíme, kolik času bylo zbytečně promarněno. Druhý dech, nebo také míza, je v tomto ohledu skvělá. Člověk prohlédne, začne se víc bavit a plnit si konečně své sny. Je odvážnější a poslouchá své instinkty. Zdravá míra hrdosti je u ženy zatraceně sexy. Jelikož dámy po 40. roce života už mají něco za sebou, nemají důvod se mermomocí vetřít do přízně mužů a zalíbit se za každou cenu. Spoléhají na sebe, znají vlastní plusy a minusy. Právě sebeláska a sebedůvěra z nich dělají tyto okouzlující bytosti. Navíc pokud něco chtějí, nebojí se to říct na rovinu.

A v neposlední řadě je jedním z mnoha benefitů vztahu se starší ženou, a zdaleka ne bezvýznamným, fakt, že v ložnici je zkrátka skvělá. Má zkušenosti, může svého milého mnohému naučit a nebojí se říct, co jí dělá dobře. Neohlíží se také na to, jak při různých polohách zrovna vypadá. Prostě si to umí prožít. Třešničkou na dortu je pak vyvrcholení, které oproti mladším konkurentkám nemá důvod předstírat, protože zná svou cenu.

Čtyřicátnice si zkrátka nemusejí již nic dokazovat, ony vědí…

 

napsala Gabriela Horáčková

zdroje:

https://www.novinky.cz/clanek/zena-vztahy-a-sex-starsi-zena-versus-mladsi-muz-40334095

https://www.svetzeny.cz/psychologie/duvody-diky-kterym-maji-muzi-radi-zeny-po-ctyricitce

https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/starsi-zena-sex-vztah-40-laska-partnerstvi.A221010_204824_jpz-krasa-moda_skld/7#space-a

https://kreativnizena.cz/zeny-nad-40-let-jsou-uzasne-vedi-co-chteji-a-ziskavaji-odlisny-pohled-na-svuj-zivot/

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz