Babinet.cz  /  Recepty  /  Masa a vnitřnosti  /  Víkendový oběd, který nezabere čas a neušpiní horu nádobí? Kuřecí stehna z jednoho pekáče

Víkendový oběd, který nezabere čas a neušpiní horu nádobí? Kuřecí stehna z jednoho pekáče

10.2.2023 - AndreaP.

Před námi je opět víkend a s ním nastává obvyklá otázka, co ve volné dny sobě a rodině připravit k obědu. Dnes taky máme pro vás jednu starou klasiku, která ale nikdy nezklame, a co je podstatné, je u ní minimální spotřeba nádobí, neb vše se peče v jednom pekáči  najednou. Takové recepty mají prostě svou výhodu, protože se tímto způsobem vyhneme kopě nádobí na kuchyňské lince, navíc vše naskládáte najednou, zapnete troubu a už se nemusíte relativně o nic dalšího starat. Víkend je přece zejména od toho, aby si člověk odpočinul! Recept je všeobecně známý, přesto věříme, že si své čtenáře najde, vhodný je také zejména pro začátečníky v kuchyni. Rozpis receptu je uzpůsoben pro 4 osoby, počet kuřecích stehen si pak pochopitelně dáme podle vlastní potřeby.

(ilustrační fotografie: Pixabay)

Potřebujeme :

  • 4 kuřecí stehna
  • malé brambory
  • sůl
  • kmín
  • grilovací koření
  • česnek
  • cibule
  • 2 smetany na vaření

 

Malé brambory řádně omyjeme, oloupeme (kdo má rád, může nechat i se slupkou, pokud je pěkná) a rozkrájíme na čtvrtky. Pokud máme jen velké brambory, tak tyto nakrájíme na plátky. Kuřecí stehna rovněž řádně omyjeme.

Rozehřejeme troubu. Pekáč vymažeme máslem, a na jeho dno vyskládáme brambory. Mírně je posolíme, opepříme a okmínujeme. Přidáme rovněž trošku česneku a na plátky nakrájenou cibuli. Na tento základ poté položíme předem osolená stehna, můžeme použít i trošku grilovacího koření. Celé to pak zalijeme smetanou, přiklopíme a vložíme do trouby, kde zvolna pečeme cca hodinu a půl. Poté odkryjeme, zkontrolujeme, zda jsou maso a brambory měkké a odkryté pak necháme ještě cca 15 minut péct, aby se vytvořila kůrčička.

Podáváme se zeleninovým salátem, kyselým okurkem a podobně.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip