Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Nejlepší odpočinek podle znamení zvěrokruhu: Kozorozi relaxovat neumí, Lvi hodně prokrastinují

Nejlepší odpočinek podle znamení zvěrokruhu: Kozorozi relaxovat neumí, Lvi hodně prokrastinují

2.2.2023 - redakce Babinet.cz

Šťastný, spokojený a v neposlední řadě také zdravý život se bez kvalitního odpočinku zkrátka obejít nemůže. Některá znamení zvěrokruhu si to uvědomují lépe a jiná znamení, byť povědomí o důležitosti odpočinku mají také, relaxaci velmi podceňují. O kterých znameních je konkrétně řeč? Kdo neumí vypnout a koho například nejčastěji najdeme relaxovat v přírodě?

foto / Freepik

Beran

Beran má tu obrovskou výhodu, že umí odpočívat jak aktivně, tak před televizí u filmu. Jedincům v Beranu vůbec nedělá problém vyšlápnout si túru na nejbližší rozhlednu, i když jsou k smrti unavení. Stejně tak se ale umí uvelebit k romantické komedii a vydržet v klidu, byť mají energie zrovna v tu chvíli na rozdávání. A to umí málokdo.

Býk

Býci jsou v souvislosti s odpočinkem úžasní požitkáři. Na svůj odpočinek se pečlivě připravují a umí se dokonale rozmazlit. Odpočívání v jejich stylu je tak přímo obřadem. Když má Býk v plánu odpočinek, zapálí si vonné svíčky, pustí oblíbenou hudbu, přichystá si předem knihu, měkoučkou deku, obloží se dobrým jídlem a do relaxace se zcela ponoří.

Blíženci

Roztěkaní Blíženci mají s odpočinkem trochu problém. Ne, že by se neuměli rozhodnout, co je pro ně v tu či onu chvíli nejpřínosnější, ale nejraději by dělali milion věcí najednou. Blíženci takto žijí a stejně tak odpočívají. Jejich zklidnění tak často probíhá na sílu a spíše ve stresu. Rychle si poležet, rychle si dát vanu se solí, rychle zhlédnout dokument.

Rak

Empatie Raků je na jednu stranu sice skvělá vlastnost, ale na stranu druhou je to pořádně vysilující maraton. Raci by tak skutečný odpočinek neměli v žádném případě podceňovat. A to především v souvislosti s duševní hygienou. Sázkou na jistotu jsou tak staré filmy, pečení, vaření, spánek nebo nějaké ruční práce.

Lev

Lvi jsou ohromně akční a pracovití. Milují maximální vytížení a dokážou i dlouhodobě pracovat pod tlakem. Zároveň je to ale jedno z nejvíce prokrastinujících znamení zvěrokruhu vůbec. Absolutně nemůžeme mluvit o lenosti, ale místo práce se Lvi často pustí do něčeho úplně jiného a pak musejí dohánět. A tak je to i s odpočinkem.

Panna

Když si Panny potřebují odpočinout, přesně ví, jak na to. Nejčastěji je tak potkáme v přírodě, na pilates nebo na hodině jógy. Panny jsou velmi duševní bytosti a cílený, vědomý odpočinek je nesmírně důležitou součástí jejich všedního života. Panny dobře ví, že bez kvalitního odpočinku není možné dlouhodobě dobře fungovat.

Váhy

Za svůj stres si do jisté míry mohou Váhy samy. Řešení různých situací odkládají tak dlouho, než je problém dožene. Váhy umí ocenit vše krásné a dobře si proto od svého stresu odpočinou například na různých výstavách, v divadle nebo v kině. Skvělým způsobem aktivního odpočinku je pro klidné Váhy i dlouhá jízda autem nebo horká koupel.

foto / Freepik

Štír

Štír je na tom podobně jako Rak. Velmi emocionální bytost, která si vše bere až příliš k srdci. Na rozdíl od Raka to na Štírovi ale není absolutně vidět. Vyčerpává ho to však zcela stejným způsobem a odpočinek je u Štírů potřeba. Štírům tak většinou pomůže úplná samota a ticho, nebo naopak pořádně dlouhý rodinný výlet.

Střelec

Střelci jsou neustále ve střehu a pořád se hlídají. Jde o typický perfekcionismus, který je Střelcovou povahou ještě o to více umocněn. Opravdový a efektivní odpočinek je tak pro Střelce poměrně těžkou disciplinou. Pro své zklidnění nejčastěji vyhledávají dobrodružné cesty, poučné dokumentární filmy nebo cestovatelské přednášky.

Kozoroh

Pro Kozoroha je nejdůležitější kariéra. Pro rodinu se Kozoroh sice také umí rozkrájet, ale jeho profesní dráha vždy bude na přední příčce. Kozoroh by navíc nejraději byl na několika místech najednou, aby toho více stihl. Jakákoliv forma odpočinku tak u Kozorohů vůbec nepřipadá v úvahu a jedou neustále naplno. To se asi jen těžko někdy změní, a když už odpočinek, volí spánek.

Vodnář

Vodnář má často problém s časovou tísní. Tak dlouho odkládá splnění různých úkolů, až jej odložené povinnosti nakonec semelou. A to Vodnáře stresuje více, než jsou schopni si připustit. Odpočinek by však do svého života přece jen konečně pozvat měli, aby to neodskákalo jejich zdraví. Vodnář preferuje relaxaci u oblíbené hudby a o samotě.

Ryby

Jedinci v Rybách mají poměrně velký problém s kvalitním spánkem. Ten je extrémně lehký a pravděpodobně souvisí s tím, že Ryby jsou podvědomě neustále připravené k tomu, aby přispěchaly na pomoc, když je to potřeba. Zrozenci Ryb by se tak měly naučit cíleně odpočívat tak, aby jim alespoň na chvíli skutečně vypnula i hlava.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://bestlifeonline.com/relax-zodiac-sign-news/

https://www.wellandgood.com/best-way-relax-zodiac-sign/

https://www.womenshealthmag.com/health/a19965821/de-stress-according-to-zodiac/

https://www.cosmopolitan.com/lifestyle/a32084050/zodiac-sign-stress-relief/

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip