Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Při únavě a večer se vyhýbejte syrovým jídlům, hodně žvýkejte a dostatečně pijte. Detox prospěje vašim střevům a imunitě

Při únavě a večer se vyhýbejte syrovým jídlům, hodně žvýkejte a dostatečně pijte. Detox prospěje vašim střevům a imunitě

27.1.2023 - redakce Babinet.cz

Pravidelná očista a detoxikace těla je důležitým předpokladem pro zdravý trávicí systém, fungující metabolismus, silný imunitní systém a celkový pocit dobrého zdraví. Existují různé metody a návody jak na detoxikaci. Odborníci ji rozdělují do několika kroků, během kterých se „očišťují“ jednotlivé orgány. Začíná se vždy u tlustého střeva, kde se nachází nebezpečné nánosy zbytků potravy, které postupně zužují průměr střev, a tedy průchod při trávení. To pomůže vyřešit upravený jídelníček, jenž pomůže střeva opět rozhýbat.

fotografie: Adobe Stock

Náš organismus je v dnešní době dlouhodobě vystavován stresu, chemickým látkám, lékům, těžkým kovům, ionizujícímu záření atd. Tím dochází k narušení jeho samočisticích schopností a postupně se tyto látky v našem těle hromadí. Projevuje se to nejen na našem zdraví a fyzické pohodě, ale také na pleti, vlasech a našem zevnějšku.

Co tedy můžete udělat pro to, abyste tělo v detoxikaci podpořili a odlehčili střevům při jejich každodenní práci?

  • Když máte žízeň, vypijte vždy několik doušků vody nebo neslazeného čaje navíc, aby se toxiny a odpadní látky rozpustily v krvi a poté vyloučily.
  • Syrovým jídlům byste se měli vyhýbat večer, nebo když jste unavení, tělo je pak nemůže dostatečně strávit a zatěžujete střeva. To platí také pro jinak “detoxové zázraky”, jako jsou saláty a smoothies.
  • Dávejte pozor na stravu! Každý den byste měli mít trochu ovoce, spoustu (dušené) zeleniny a potraviny, které mají základní vliv na náš metabolismus.
  • Během detoxikační kúry je potřeba, abyste zcela vyloučili alkohol.
  • A pro každé jídlo platí následující: žvýkat, žvýkat a znovu žvýkat!

Co ještě zabírá?

* Citrusové plody a kiwi (vitamin C)
* Ořechy, luštěniny a listová zelenina (zinek, hořčík, vitamin E a D)
* Česnek (přírodní antibiotikum)
* Kyselé zelí, jogurty a kysané mléčné výrobky (správné trávení a zažívání)
* Čerstvé ovoce a zeleninu
* Šťáva z aloe vera

Naučte se odpočívat

I když nemáte času nazbyt, najděte si denně alespoň hodinku na odpočinek. Choďte spát ve stejnou dobu a prospěte se minimálně šest hodin.

 

napsala RŘ

zdroj:

https://www.zdraviamy.cz/jak-na-detox-hodne-pit-vyhybat-se-syrovym-jidlum-pri-unave-a-vecer-a-hlavne-poradne-zvykat/

https://www.zdraviamy.cz/imunita-3/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip