Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Ruce dostávají častým mytím zabrat. Jak o ně pečovat

Ruce dostávají častým mytím zabrat. Jak o ně pečovat

13.1.2023 - redakce Babinet.cz

Základní hygiena rukou je odborníky citována jako dobrý způsob, jak zpomalit šíření virů. Mytí má trvat minimálně 40 vteřin a nesmíme vynechat žádné místečko. Měli bychom používat tekutá mýdla nebo dezinfekční prostředky a mít při sobě antibakteriální gely. Ruce bychom si měli umýt pokaždé, když přijdeme zvenku, po cestě dopravními prostředky, po každém použití toalety, po manipulaci s odpadkovým košem, před a po návštěvě nemocnice nebo lékaře, před vařením a před jídlem. Ona sama si vzhledem ke své profesi myje ruce alespoň šedesátkrát denně!

foto / Freepik

Při častém mytí rukou pokožka ztrácí lipidovou vrstvu, což vede k narušení její přirozené ochrany. Následně pak kůže není schopna zadržovat vlhkost.. Časté mytí rukou nebo používání dezinfekčních přípravků vede k vysušení kůže, k jejímu podráždění, a někdy dokonce i ke vzniku atopické dermatitidy. Máčení v horké vodě a dezinfekce neprospívá ani nehtům, jsou oslabené, stejně jako křehká kůžička kolem nich, v níž snadno vznikají záděrky. Co pomůže? Pravidelné krémování rukou. Kdykoli si vzpomenete, klidně několikrát denně. Ruce si namažte co nejdříve po umytí, ale nejprve je důkladně osušte. Nedrhněte je ručníkem, spíš je jen jemně poťupkejte. Pak ruce důkladně namažte. Ideální je nedělit se o krém s nikým dalším. Používáte-li celá rodina krém v tubě (což se jeví jako nejhygieničtější řešení), vždy ho odeberte tak, aby se tuba nedotkla kůže. Vhodné je věnovat péči i nehtům a hydratovat je speciálními přípravky.

V současné situaci, kdy si myjeme ruce tak často jako nikdy dřív, je lepší vynechat peeling. Naopak je dobré dopřát rukám alespoň na 15 minut masku nebo olejovou koupel. Další možností je zábal. Namažte si ruce silnou vrstvou krému, nasaďte si bavlněné rukavice a nechte krém působit – klidně přes noc.

Připomeňme si, jak má vypadat správné mytí rukou:

  • Použijte tekuté mýdlo v dávkovací nádobě.
  • Ruce navlhčete teplou vodou a důkladně namydlete: nevynechte žádnou část dlaně, hřbety rukou, prostor mezi prsty i pod nehty.
  • Umyjte ruce pod tekoucí teplou vodou.
  • Utřete ruce do jednorázové papírové utěrky nebo do čistého ručníku (pokud jste u sebe doma)
  • Celá procedura by podle hygieniků měla trvat 40–60 sekund.

TIP

Vaseline Intensive Care: Krásné ruce, silné nehty 

Ideální krém na ruce je ten, který vás zbaví suché kůže, vyživí a zajistí krásně hebkou pokožku, ale také posílí nehty, které se zvlášť v zimě často třepí a lámou. Vaseline přichází s účinným řešením.

Krém na ruce Vaseline Intensive Care

Značka Vaseline představuje super intenzivní krém s příznačným názvem Healthy Hands Stronger Nails. Příjemně hutné složení s keratinem se rychle vstřebává a nelepí. Ruce jsou tak během okamžiku hydratované a vyživené.

Při pravidelném používání se dočkáte zdravě vypadajících a pevnějších nehtů. Po dvou týdnech mohou být vaše nehty až desetkrát silnější a odolnější vůči vnějším vlivům.

Pořídíte ve své oblíbené drogerii, cena: 99,90 Kč / 75 ml

 

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip