Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Trendy čepice pro letošní zimu: Nosit se bude bucket hat i pleteninová klasika

Trendy čepice pro letošní zimu: Nosit se bude bucket hat i pleteninová klasika

14.12.2022 - redakce Babinet.cz

Zimu bez pořádné zimní bundy a svetru si jen těžko dokážeme představit. Přitom aby nám během zimy bylo skutečně teplo, je důležité nezapomínat ani na pokrývku hlavy. Jaké čepice tedy budou trendy letošní zimní sezonu? 

foto / Freepik

Čepice jako must-have zimní doplněk

Nejenže vás během zimy zahřeje, ale navíc krásně doplní jakýkoliv outfit. Řeč je právě o zimní čepici, kterou lze nosit na několik způsobů. Ať už dáváte přednost eleganci nebo streetwear kouskům, letos si rozhodně přijdete na své. Ochuzeni nebudou ani milovníci nestárnoucí klasiky, nebo dokonce lehké extravagance. 

Klasika v podání pleteniny 

Jestliže lze o nějaké čepici říct, že je to skutečná módní stálice, pak je to ta klasická pletená. A právě pletené čepice budou v kurzu i tuto zimu. Vůbec nejžádanější budou upnutější pleteniny s ohrnutým lemem nebo s větší bambulí

Není pletená čepice nic pro vás? Necítíte se v ní nebo vám vždy zbytečně rozcuchá účes? Dejte šanci pleteným čelenkám, které sklízí stejný úspěch jako pletené čepice. 

Bucket hat: Lehce kontroverzní pokrývka

Bucket hat již pár sezon rozděluje společnost na dva tábory, kdy zatímco jedni ji milují, tak druzí by si ji na hlavu nikdy nedali. Je to však právě tento rybářský klobouček, který bude letos velkým módním hitem. Za nás rozhodně stojí za vyzkoušení. Můžete ho totiž kombinovat s prošívanou bundou i vlněným kabátem a chybu neuděláte ani tehdy, pokud ho oblečete k teplákové soupravě a prošívané vestě. Nejvíce se letos budou nosit luxusní prošívané kloboučky nebo kloboučky s kožešinou. Pokud navíc chcete jít po stopách světových celebrit, bucket hat by vám určitě neměl chybět. Ty na něj totiž sázejí čím dál častěji. 

Kšiltovka na zimu

Opomenout rozhodně nesmíme ani baseballové kšiltovky. Ty dodají zimnímu outfitu rafinovaný šmrnc. Na scéně se baseballky opakovaně objevují již od 90. let. A ani letos nebudou chybět. Největší úspěch sklízejí kšiltovky v tlumených barvách, jako jsou například černé, tmavě modré, béžové nebo khaki kšiltovky. Vedle ale nešlápnete ani s výraznějšími barvami jako zelenou či sytě modrou. Vyhněte se kšiltovkám s barevnými potisky a velkými logy.

V posledních letech se na scéně objevují i kožené kšiltovky, které vás jistě zahřejí o trošku víc než ty bavlněné. Ty volte raději v méně nápadném designu. 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.whowhatwear.co.uk/winter-hat-trends-2022 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
29.12.2022 22:52

Když je opravdu zima, tak čepice nosím ráda. Mám jich už slušnou sbírku v různých barvách. Kšiltovky nosím také ráda, ale v zimě moc nezahřejí. Koženou kšiltovku jsme ještě nikde neviděla, ale nejsem si jistá, jestli bych ji nosila.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip