Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Základní potřeby všechny milovníky lesa a dobrodružství

Základní potřeby všechny milovníky lesa a dobrodružství

11.12.2022 - redakce Babinet.cz

Příroda je nejmocnější síla, kterou v životě máme. Měli bychom si jí vždy vážit a dozvídat se o ní nové věci. Jestli patříte mezi milovníky stanování, procházek v lese a přírody obecně, měli byste mít doma připravené hlavní předměty, bez kterých se v terénu neobejdete. A nemusí se jednat jen o lesníky. Milovníky lesa se může stát každý, včetně vašich dětí.

Přiveďte své děti k lásce k přírodě

U dětí to začíná. Jakmile je přivedete k přírodě, zvířatům a pobytu venku již od mladého věku, budou z toho moci v dospělosti jen těžit. A naše planeta bude jistě také ráda, protože o ni budou dobře pečovat. Pro kluky i holky půjde o velké dobrodružství, které jim můžete zprostředkovat mnoha způsoby. Inspirujte se např.:

  • kniha Kurz přežití pro děti od Amara Ibrahima,
  • výukové hry o lese (pexeso, domino, vystřihovánky, otočné kolo ad.),
  • kniha Hry do lesa a do přírody od Naděždy Kalábové,
  • encyklopedie a naučné knihy o lesních zvířatech, stromech, rostlinách a houbá

Sada na přežití pro každého milovníka lesa

Pro milovníky lesa existuje mnoho vybavení. Chybět vám nesmí tzv. KPZ (krabička poslední záchrany). Můžete si ji sestavit sami nebo si ji přímo zakoupit. Tak budete vědět, že jsou tam všechny důležité předměty. Někteří dobrodruzi jistě přidají také pily na dřevo. Ty se hodí hlavně při rozdělávání ohně.

Chcete pozorovat přírodu i během noci? Termovize Pard je dokonalým pomocníkem v nočním lese. Uvidíte díky ní všechna zvířata, které se pohybují ve vaší blízkosti. Snadno proto poznáte, jestli náhodou za rohem nestojí divoké prase. Navíc budete mít možnost pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Na cestu do lesa můžete vybavit i své auto

Pro přepravu věcí na kempování nebo zkoumání lesa budete jistě používat auto. Jestli ho nechcete mít zbytečně špinavé, pomohou vám vany do kufru. Do kufru tak můžete naložit dřevo, náčiní i batohy s vybavením a nebudete mít strach, že si zašpiníte podlahu kufru a budete muset po návratu domů čistit celý úložný prostor svého vozu.

 

Zdroj obrázku: Lillac / Shutterstock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip