Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Blíží se vodní znamení Štíra. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

Blíží se vodní znamení Štíra. Jací jsou lidé narození v tomto znamení?

12.10.2022 - redakce Babinet.cz

Za několik dní, přesněji 24. října, vstoupí Slunce do vodního znamení Štíra. Toto astrologické znamení ovládá Mars a povyšuje Uran. V období Štíra se vegetace ukrývá pod zem, přibývá tmy a věřilo se, že v tomto čase získávají moc bytosti temnoty.

fotografie: Pixabay

Symbol osmého znamení zvěrokruhu se podobá symbolu Raka, avšak s šipkou na ocase. Je to symbol hada, jehož historie sahá až k mytickému hadu ze zahrady Eden. Je tím naznačeno, že vůle buď vládne rozmnožovacímu pudu - nebo je jím ovládána. Znamení Štíra také někdy symbolizuje drak. Často bývá rovněž spojováno i se souhvězdím Aquilia, tj. se souhvězdím Orla. Typickou barvou Štíra je temná hněď. Podle řeckého mýtu se Orion vychloubal před Dianou a Latonou, že dokáže zabít každé zvíře na zemi. Bohyně tedy seslaly štíra, který Oriona uštkl. Jupiter pak vynesl štíra na oblohu, ale později, na Dianinu prosbu, vynesl Jupiter na oblohu také Oriona. Hlavní stálicí souhvězdí Štíra je Antares. Jedná se o načervenalou hvězdu první magnitudy.

A jací jsou lidé ve znamení Štíra? Štíři se chovají tiše, tajnůstkářsky, ale jsou také velice vnímaví. Pokud se už vyburcují k činnosti, umí jít odhodlaně za svým cílem a dokážou být velice nesmlouvaví, útoční a bojovní.

Pokud však pracují pro dobro ostatních, dosahují vysokého postavení a bývají velmi vážení. Často bývají spokojeni sami se sebou, a tak se u nich snadno objeví panovačnost a blahosklonnost. Zajímají se též o vše záhadné, takže se z nich stávají léčitelé, psychologové, terapeuti, archeologové nebo detektivové. Štír je rozený bojovník, umí být bezohledný a svárlivý. Chlad, jež se skrývá pod ohnivým vystupováním, mate protivníky a dodává Štírům na síle. Když dojde k okamžiku, kdy nezbývá nic jiného, než vyložit karty na stůl, musí Štíři mít vždy navrch. Proto by lidé ve Štíru měli své chování neustále krotit.

Štírova silná osobnost dokáže uspět prakticky kdekoli. Uplatní se v celé řadě zaměstnání od ředitelů až po manažery. V lásce a manželství má Štír na výběr ze tří příznivých možností. Nejvíce se k němu hodí Býk, Rak a Ryby. Dobyvačnému duchu Štíra nejvíce vyhovuje Býk, neohroženost Štíra zase poskytuje podporu nerozhodnému a váhavému Raku. Silné stránky Ryb zase dokáže dosadit k veslu. Štírům to může dobře fungovat i s Pannou a spojení Štírovy síly a navázanosti Lva je také velmi dobré.

Fyzické rysy Štírů jsou velice působivé, jak například dosvědčovala fyzická krása Bruce Kellyové, která se stala monackou princeznou Grace. Známými Štíry jsou také kupříkladu britský princ Charles, herci Leonardo DiCaprio, Julia Roberts, Dolph Lundgren, fotbalista Maradona či počítačový magnát Bill Gates. U nás jsou slavnými Štíry například Jiří Schmitzer, Marta Kubišová nebo Václav Noid Bárta.

Štír vládne střídavě Bavorsku, Norsku a celé severozápadní Africe, tj. Maroku a Alžírsku. Vládne také městům, jakými jsou Liverpool, Messina a New Orleans. Vhodnými drahými kameny pro znamení Štíra jsou ametyst, turmalín, obsidián, granát, křišťál nebo čaroit. Pokud chcete Štíra potěšit nějakou vůní, neměly by zklamat nasládlé vůně obsahující santalové dřevo, vanilku, orchidej či ylang-ylang.

 

napsal Petr Matura

zdroj: Griffon: Astrologie, Campion: Praktická astrologie, internetové zdroje.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu