Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Bílé tenisky jako must-have podzimní kousek. Jak o ně během nepříznivého počasí správně pečovat?

Bílé tenisky jako must-have podzimní kousek. Jak o ně během nepříznivého počasí správně pečovat?

22.9.2022 - redakce Babinet.cz

Pokud bychom měli vybrat jeden jediný typ obuv, který by vám v botníku rozhodně neměl chybět, pak to budou jednoznačně bílé tenisky. Svou popularitu a oblíbenost si získaly především díky své univerzálnosti. Hodí se totiž ke všemu a téměř pro všechny příležitosti. A na podzim se bez nich neobejdete. Jak o ně správně pečovat, aby vám vydržely jako nové i několik sezon? 

fotografie: Freepik

Bílé tenisky: Must-have kousek každého podzimu

I když by se mohlo zdát, že do podzimního nepříznivého počasí nejsou bílé tenisky to pravé, opak je pravdou. Sice si na ně budete muset dávat trochu pozor, ovšem unosíte je skutečně kamkoliv. 

Oproti letním měsícům pak dávejte přednost především koženým modelům či robustním chunky kouskům. Chybu ovšem neuděláte ani s bílými teniskami s rovnou podrážkou. Naopak se snažte vyhnout plátěným bílým keckám, jež jsou vhodnější spíše pro jaro a léto. 

Metalické odlesky a barvy

Podzimní pochmurné počasí můžete trochu rozjasnit bílými teniskami se zajímavými metalickými odlesky či barevnými detaily. Velmi oblíbené bývají zejména zlaté či stříbrné prvky. V módě i nadále zůstávají kousky oživené zvířecími motivy či elegantní bílé tenisky s rafinovaným prošíváním. Záleží tedy pouze na vás, jakým dáte přednost. 

fotografie: Freepik

Jak pečovat o bílé tenisky? 

Během podzimu se může snadno stát, že dojde k znečištění bílých bot. Jak o ně tedy pečovat, aby vám vydržely jako nové co nejdéle? Základem všeho je impregnace. Každá obuv totiž potřebuje prvotní ošetření, než s ní vyrazíte do ulic. Impregnace na boty stojí pár korun, a přitom může životnost vašich bot prodloužit až o několik sezon. 

Často se stává, že někdo pere boty v pračce. Raději se tomuto kroku ale vyhněte. Kromě bot si v případě těžších modelů můžete zničit i pračku. A to se skutečně nevyplatí. Horká voda, mýdlo a praní v ruce je tím nejlepším řešením. Během ručního praní nezapomínejte také na tkaničky. 

Pokud se vám stane, že dojde k znečištění bot, ideálně se snažte obuv vyčistit co nejrychleji a nenechte na nich špínu zaschnout. Postačí vám k tomu běžný kapesník nebo vlhčený ubrousek. Zaschlá špína se z bot odstraňuje velmi těžko. Zároveň si však dejte pozor, ať skvrnu příliš nerozmažete. 

Nosíte své bílé tenisky i několikrát týdně? Nezapomínejte je pravidelně čistit. Nečekejte až na velké znečištění. Jednou za čtrnáct dní si najděte chvilku na jejich pravidelnou údržbu a zbavte je prachu i drobné špíny.  

 

napsala Dana Klementová

 

Zdroj: https://www.vlasta.cz/clanek/bile-tenisky-20220427.html 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
1.10.2022 00:09

Bílé tenisky mají rozhodně v mém šatníku důležité místo. Mám jich několik a pokud počasí dovolí, nosím je po celý tok. Nosím je ke všemu, k džínům, k sukním i k šatům, opravdu se hodí skoro ke všemu:)

Další z magazínu

Náš tip