Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Podzim je ideální sezóna k sázení kvetoucích cibulovin. Barevnou zahradu tak budete mít od brzkého jara

Podzim je ideální sezóna k sázení kvetoucích cibulovin. Barevnou zahradu tak budete mít od brzkého jara

7.9.2022 - redakce Babinet.cz

S blížícím se podzimem určitě přemýšlíte, co všechno pro vaši zahradu udělat, aby vám zase na jaře rozkvetla do krásy. Bez kvetoucích cibulovin by jaru něco chybělo. Díky nim víme, že přichází. Dopřejte si tohle radostné zpravodajství i na své vlastní zahrádce a zasázejte kvetoucí cibuloviny již nyní. Sotva jaro zaklepe na dveře, už vám na zahrádce budou růst a kvést cibuloviny a vykouzlí vám úsměv na tváři. A jejich barvy vám na zahrádku vnesou spoustu radosti.

fotografie: se svolením iBulb

Odrůdy

Pro mnoho lidí jaro začíná ve chvíli, kdy začnou kvést první cibuloviny. Těch existuje nespočet odrůd, v nejrůznějších barvách a s nejrozmanitějšími tvary květů i listů. A protože se jejich období kvetení různí, můžete si je vychutnávat dlouho. Proto čas, který cibulovinám nyní věnujete, rozhodně nepřijde nazmar.

Známé a neznámé

Tulipány, narcisy, hyacinty, modřence, krokusy, okrasné česneky a sněženky jsou ty nejznámější z cibulovin. Věděli jste ale, že existuje mnoho dalších odrůd, ze kterých si můžete vybrat? Jinými slovy: je tu pro vás mnoho dalších květin s jedinečnými tvary, nádhernými barvami a různými obdobími kvetení! Tak třeba ladonička, konvalinka vonná, puškinie ladoňkovitá, ladoňka sibiřská, lilie lilium philadelphicum, hyacintovec britský, snědek, orientální sasanky, řebčík kostkovaný a ifejon jednokvětý. Výběr je veliký, proto můžete popustit uzdu fantazii a kombinovat, co srdce ráčí.

Sázení

Pořídili jste si nějaké pěkné cibuloviny? Právě nyní je ten správný čas na výsadbu. Není to těžké. Zasaďte cibulky do země tak, aby jejich špička směřovala vzhůru a jejich hloubka odpovídala dvojnásobku či trojnásobku jejich délky. Menší cibulky, jako jsou například sněženky, sázejte s odstupem 5 centimetrů. Ty větší, jako třeba narcisy nebo tulipány, sázejte s odstupem asi 10 centimetrů.

 

zdroj: kvetinovecibulky.info

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip