Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Přichází ohnivé znamení hrdého i pyšného Lva, slunečního vůdce

Přichází ohnivé znamení hrdého i pyšného Lva, slunečního vůdce

18.7.2022 - redakce Babinet.cz

Zanedlouho vstoupíme do čtvrtého ohnivého znamení Lva. Slunce tímto astrologickým znamením každoročně prochází od 23. července do 22. srpna. Souhvězdí Lva připomíná mytickou nemejskou obludu, kterou zabil Herakles a Zeus ji na Heraklovu počest vynesl na oblohu.

fotografie: Pixabay

Toto znamení pevných vlastností ohnivého živlu dává sílu vůdce, kterou motivují impulzy srdce. Jak je známo, Lvu vládne Slunce. Znamení Lva má vliv zejména v Čechách, Francii, Itálii a nad územími Chaldeje, kde se zrodilo umění astrologie. Dále ovládá města Prahu, Chicago, Bombaj, Detroit, Damašek, Miami nebo Řím.

Barvami Lva jsou rudá a zlatá. Číslo tohoto znamení je 1, tarotová karta Síla. Mezi drahé kameny vhodné pro Lva patří granát, onyx, rodochrozit, rubín, rutil, sluneční kámen, smaragd, topaz (zejména zlatý), turmalín nebo tygří oko. Lvi milují orientální vůně a výjimečné ingredience.

Toto znamení dává lidem, kteří se v něm narodili, zdravé sebevědomí a přirozenou autoritu. Mají vůli vládnout a ovládat druhé, ale jejich chování je velkorysé a přátelské. Lvi o sobě zpravidla nemají žádné pochybnosti, protože věří svým pracovním i morálním kvalitám a důvěřivě posuzují i své protějšky. Jsou to lidé hrdí a mají v úctě i hrdost svých spoluobčanů, u kterých jsou oblíbeni pro svou přímost a otevřenost. V jejich povaze je rytířskost a vrozený takt. V přítomnosti těchto lidí se každý cítí dobře a nikomu nevadí podřídit se jejich vedení a rozhodování, protože Lvi vyzařují klidnou převahu a nikdy se neuchylují k malichernostem. Mezi negativní vlastnosti Lva paří domýšlivost, pyšnost a vynucování pozornosti. Lev nerad uznává svoji chybu, na neúspěch reaguje vztekem. Všechny negativní vlastnosti Lvům propůjčuje Luna.

Lvi jsou dobrými obchodníky s nemovitostmi, herci či manažery. Daří se jim však ve většině povolání, pokud si je vhodně vyberou. Lvi milují pozornost a bezohledně přehlížejí své chyby. Lidé ve Lvu mají rádi pohyb a cestování. Milují teplo Slunce.

V lásce se Lvi dobře shodují s Berany, Vodnáři a Střelci, ale fungovat může také vztah se stejným znamením, Rakem nebo Pannou. V sexu Lev touží po co největším uspokojení, občas však  zapomínají na blaho druhého. Obyčejná klasika tedy není nic pro Lva, který rád hledá nové věci.

Dítě narozené v tomto znamení bývá šťastné, hravé a veselé – pokud je po jeho. Když není, zčistajasna se objeví bouřkové mraky a začne burácet hrom - nebo nastane ublížený ústup. I když se malý Lev zdá být příliš sebevědomý, neměl by se soustavně snižovat. Potlačování jeho nadšení a dobré nálady může způsobit i hluboké jizvy. Malí Lvíčci a Lvice mají ve zvyku komandovat druhé děti, což často otráví matky méně výbojných potomků. Lvi by se však měli kárat jemně, zejména před ostatními dětmi. Velká pýcha Lvů prudce reaguje na útok na jejich ješitnost, obzvláště pak na veřejnosti.

Co se zdraví Lvů týká, mají z pohledu psychosomatiky větší predispozice pro srdeční onemocnění, onemocnění cév nebo i případný infarkt, celkově tedy sklon ke kardiovaskulárním problémům. Dále se jich také týkají horečky, infekce, záněty a oční problémy.

Mezi celosvětově známé osobnosti narozené v tomto znamení patří například Paul Anka, Jásir Arafat, Fidel Castro, Alexandre Dumas, Alfred Hitchcock nebo Dustin Hoffman. Z českých osobností jmenujme například Bolka Polívku, Josefa Suka nebo Evu Pilarovou.

napsal Petr Matura

zdroje: najdise.cz, N.Champion: Praktická astrologie aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

abrakagabra
18.7.2022 11:17

:)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz