Babinet.cz  /  Tajemno  /  Temná historie tunelu Pont de l´ Alma, místa, kde našla svou smrt princezna Diana

Temná historie tunelu Pont de l´ Alma, místa, kde našla svou smrt princezna Diana

17.7.2022 - redakce Babinet.cz

O tragické smrti sympatické princezny Diany se již napsalo mnoho a také existuje velké množství konspiračních teorií na toto téma. Možná je osud každého z nás přece jen určený, protože slavný jasnovidec a prorok Nostradamus zřejmě předpověděl i princezninu smrt několik století předem. Problém spočívá v tom, že některé jeho předpovědi lze dešifrovat až poté, co se událost stane. Nebo nemáme ten správný klíč?

Pont de l´ Alma: zdroj Flickr

Překlad Nostradamova verše týkající se Dianiny smrti zní: ,,Poslední syn muže se jménem proroka přivede Dianu k jejímu odpočinku. Daleko bude panovat nejhlubší zármutek a zachrání velký národ před zhroucením.“

Mercedes princezny Diany a Dodiho narazil na 13. betonový sloup tunelu Pont de l´ Alma. Místo, kde došlo k tragické smrti, má velmi zajímavou a podivnou historii.

Tento most byl postaven na památku vítězství spojenců v krymské válce. Nacházely se na něm sochy čtyř vojáků, reprezentujících čtyři spojenecké národy. Jedinou z nich, jež se dochovala, je socha francouzského zouava v severoafrické uniformě. Již to bije do očí. Al-Fayedové totiž pocházejí ze severní Afriky.

Toto místo má však i temnější minulost. Před dobytím Galie Římany se na tomto místě, na břehu Seiny, nacházelo obětiště, kde docházelo k lidským obětem. Keltské princezny a pak keltší velmoži zde dobrovolně obětovali život bohům Hu a Cedriwen.

Před rokem 1680 na tomto místě prováděla své temné rituály francouzská čarodějnice La Voisin, za něž byla se svým partnerem La Vigorieuxem obžalována z čarodějnictví, vzpoury a spiknutí za účelem vraždy krále Ludvíka XIV. Po odsouzení byla potupně vedena v řetězech z Bastily na břeh Sieny, kde byla postavena hranice, na níž byla upálena. Stalo se tak nedaleko mostu Pont de l´ Alma…

Místo jako kdyby přitahovalo temnou energii a zlo i nadále. Známá čarodějnice Catherine Theotová žijící v době Velké francouzské revoluce si toto místo také oblíbila. Místo u mostu sloužilo k setkávání Iluminátů, sekty, která v revoluci hrála obrovskou roli. Její pravou rukou byl exkomunikovaný kartuziánský mnich Don Gerle. Oba byli důvěrníky známého vůdce Maximiliena Robespierra.

V roce 1794 byla sice sekta zatčena revolucionářskou policií, ale Robespierre osobně zabránil tomu, aby se Theotová dostala k soudu. Zdůvodnil to jejím tvrzením, že je matkou budoucího mesiáše. Theotová prohlásila Robespierra za zvěstovatele Soudného dne a proroka nového úsvitu.

Tento skandál nakonec přispěl k popravě samotného Robespierra a všech příslušníků sekty. Všichni skončili pod gilotinou.

Zvláštní je i výrok čarodějnice Catherine Theotové, že novému úsvitu musí předcházet obětování světice…

Pokládala se Theotová za světici, nebo i ona viděla budoucnost? Princezna Diana si přece získala veřejnost právě svojí milou a bezelstnou povahou, čímž jistě naopak zklamala svoji rodinu a vládnoucí elity.

Nostradamova předpověď tak byla naplněna, i když ji nikdo nedokázal rozluštit dříve, než k samotnému činu došlo. Avšak změnilo by to něco?

 

napsal Petr Matura

foto: Wikipedia

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tajemna

Náš tip