Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak se účinně zbavit vos pomocí spolehlivých triků

Jak se účinně zbavit vos pomocí spolehlivých triků

29.6.2022 - redakce Babinet.cz

Existuje mnoho různých triků, jak tento otravný hmyz účinně odpudit. Pomohou vám k tomu chemikálie, poradit si ale dokážete i ryze přírodními produkty.

fotografie: Unsplash

Po stromech zavěste plechovky s pivem. Nemusíte jim ho samozřejmě servírovat celé. Stačí trocha piva na dně. Vůně piva přiláká jen vosy, včelky ne. Pivachtivé vosy nalezou do plechovky, ale ven už ne.

Do větší a nejlépe široké misky, nastrouhejte citronovou kůru. Přihoďte hřebíček a pro jistotu ještě pepř. Důkladně promíchejte a postavte několik takových misek na stůl. Taková směs a vůně je vosám silně nesympatická.

Totéž můžete udělat se směsí chili koření a kapkou citronového esenciálního oleje. Ani tahle variace vosám vůbec nevoní.

Skvělou službu odvádí každé léto také ocet, nebo kyselina octová. Pokud sedíte např. pod pergolou, do každého rohu a nejlépe také po obvodu pergolové podlahy, aplikujte ocet, nebo kyselinu octovou. Vůni octa vosy naprosto nesnáší. Uzamknete se tak do nedobytného octového úkrytu a vosám se k vám opravdu ani trošku nebude chtít.

Mističky ještě jednou. Tentokrát se směsí prolisovaného česneku a vody. Namíchejte hutnější pastu a mistička zase rozestavte podle potřeby.

Vosám můžete nabídnout také falešné pití. To znamená, že skleničku naplníte pořádně sladkým nápojem a dáte ji bokem. Vy si tak v klidu popíjíte vlastní pitíčka a vosy se napájí jinde. Tento způsob ale není úplně fér vůči ostatním bzíkům. Společně s vosami do pití nalákáte i mírumilovné včely.

Dost často jsme na vině my lidé. Dráždíme je. Víte jak?

Pestré a barevné oblečení, které k létu neodmyslitelně patří, dokáže vosy báječně rozparádit. Vosy si ho snadno spletou s ovocem a podle oho se také náležitě chovají.

Sladké a těžké parfémy na ně působí jako magnet.

Opalovací krémy, které zanechávají výraznou vůni, jsou pro vosy také stoprocentním lákadlem.

Možná se budete divit, ale pozvánkou jsou také některé repelenty s nevhodnou vůní.

To samé platí pro šampony a kondicionéry. Na léto se vždy snažte používat spíše méně aromatické vlasové přípravky.

Ovocné šťávy a limonády bez víčka, jsou pro vosy jasným cílem.

Ani rychlými pohyby si moc nepomůžete. Naopak. Zběsilé šermování rukama je pro vosy signálem, že mají zaútočit a začít s agresivními nálety.

 

Napsala Bára Klímová

Zdroj:

onegoodthingbyjillee.com

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/318295-vos-je-letos-extremne-mnoho-poradime-jak-se-jich-ucinne-zbavit

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz