Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  5 zoologických zahrad v Polsku, které stojí za návštěvu

5 zoologických zahrad v Polsku, které stojí za návštěvu

27.6.2022 - redakce Babinet.cz

Vyrazte letos na rodinnou dovolenou do sousedního Polska. Kromě přijatelných cen, nádherné architektury a překrásných památek i přímořských letovisek nabízí tato země také oblíbené zoologické zahrady, které nadchnou celou rodinu. Doporučujeme některou z následujících!

Bez pojištění na cesty ani ránu

Než se vydáte do kterékoli polské zoo, nezapomeňte si před cestou sjednat cestovní pojištění do Polska. Sice se náš severovýchodní soused nenachází daleko, ale stále se jedná o zahraniční destinaci a s pojištěním na cesty si dovolenou užijete naplno. Nebudete si totiž muset lámat hlavu s potenciálními zdravotními problémy, pojišťovna se o vše postará.

Obdivujte ohrožené druhy zvířat v Krakově

Jako první vás zveme do zoo v Krakově. Zde se totiž můžete těšit na víc než 1400 zvířat a hned několik ohrožených druhů. Chcete na vlastní oči spatřit slona indického, trpasličího hrocha či malou pandu? Krakovská zoo se navíc nachází v nádherném lesoparku Wolski a pro malé návštěvníky je k dispozici mini zoo. Zde mohou děti zvířata hladit a také je nakrmit.

Zdroj foto: Elizaveta Galitckaia / Shutterstock.com

Stará i nová zoo v Poznani

V polské Poznani se nachází rovnou dvě zoo. Jedna z nich je starší, kterou již nešlo rozšířit z důvodu její polohy v centru města. Druhá je nová, moderní a obrovská. Milujete-li návštěvy zoologických zahrad, navštivte obě. Každá má totiž své kouzlo. Vstup do staré zoo je zdarma a platí se pouze za vstup do akvaterária. Nová zoo vás okouzlí svou rozlohou a velkými výběhy, jež chovaným zvířatům poskytuje.

Zoologická zahrada ve Varšavě

Návštěva Polska by určitě nebyla kompletní bez zastávky v hlavním městě, kde se nachází také jedna z polských zoologických zahrad. Varšavská zoo nabízí vše, po čem srdce každého milovníka zvířat touží. Spatřit můžete přes pět tisíc zvířat a určitě se zastavte také u australského výběhu. Ti z vás, kteří se zajímají o historii, jistě ocení možnost navštívit s průvodcem Willu Żabińskich. Tato budova sloužila za druhé světové války jako úkryt Židům.

Nejnavštěvovanější polská zoo a Afrikárium ve Wroclawi

Polskou zoo s dlouholetou historií je ta ve Wroclawi. Byla otevřena již v roce 1865 a v současné době se jedná o nejnavštěvovanější polskou zoo. Nenechte se zmýlit jejím stářím, od doby svého vzniku prošla rekonstrukcí a nyní je moderním areálem. Nabízí také poměrně novou expozici zvanou Afrikárium, jež je pro návštěvníky otevřena od roku 2014. V Afrikáriu se budete moci kochat obřím akváriem a spatřit nejen žraloky a rejnoky, ale třeba i tučňáky a hrochy.

Zdroj foto: Eugenia P / Shutterstock.com

Netradiční Zoo Bydhošť

Jedná se sice o menší zoo, ale její návštěvy nebudete litovat. Je totiž netradiční tím, že návštěvníkům neposkytuje možnost vidět na vlastní oči zvířata z celého světa, ale pouze ta, která se přirozeně vyskytují na polském území. Díky tomu je Zoo Bydhošť poměrně komorní. Lákavé také je, že se nedaleko nachází botanická zahrada, takže se můžete pochovat pohledem na živočichy i rostliny v jeden den.

Každá z polských zoo má něco do sebe a zabaví celou rodinu. Jsou-li návštěvy zoologických zahrad vaší srdeční záležitostí, podnikněte několikadenní výlet do sousedního Polska a na každý den si naplánujte návštěvu jiné zoo. Z pestré nabídky je totiž obtížné zvolit pouze jednu. Před odjezdem se ujistěte, že jste si sjednali výhodné pojištění na cesty, které vám v případě nehody pokryje veškeré výdaje s tím spojené.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip