Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jaký typ výstřihu vám bude nejvíce slušet podle tvaru vaší postavy?

Jaký typ výstřihu vám bude nejvíce slušet podle tvaru vaší postavy?

20.6.2022 - redakce Babinet.cz

Dámy, rády nosíte výstřih, ale nevíte, jaký se nejvíce bude hodit k tvaru vaší postavy? Je to snadné! Stačí poznat, jaký typ postavy jste a podle toho zvolit výstřih. Připravili jsme si pro vás celkem 5 typů postav a k nim vhodné výstřihy. 

fotografie: Freepik

Snová postava ve tvaru přesýpacích hodin

Postava ve tvaru přesýpacích hodin je sen každé ženy. Ženské křivky a plná prsa představují dokonalou postavu, které sluší snad všechny typy výstřihů. Ať už zvolíte výstřih do V nebo kulatý výstřih, chybu určitě neuděláte.

Hluboký výstřih a postava ve tvaru hrušky 

Úzký pas a větší nohy a zadeček? Taková je postava ve tvaru hrušky, která se rozhodně nemusí bát hlubokých výstřihů, jako čtvercový, kulatý či lodičkový, jež na vás budou vypadat skvěle.

Postava ve tvaru jablka: Pozor na kulatý výstřih

Majitelky postavy ve tvaru jablka mívají zpravidla plnější hrudní, kulatější bříško a štíhlejší nohy. A právě díky většímu poprsí jim nejvíce lichotí výstřihy do V nebo čtvercový výstřih. Vyhýbat byste se naopak měla kulatému výstřihu. 

Srdíčkový výstřih pro postavu typu V

Úzký pas a široká ramena. To jsou typické znaky pro postavu obráceného trojúhelníku. Pro tento typ postavy jsou ideální trička a topy s výstřihem do V nebo srdíčkový výstřih. Právě véčkový výstřih vám totiž pomůže opticky zeštíhlit horní část těla. 

Obdélníková postava a véčkový výstřih 

Ženy s obdélníkovým tvarem postavy mají stejně široké boky, pas i ramena a často je tato postava označována jako chlapecká. Podtrhněte svou ženskost výstřihem do V či asymetrickým výstřihem.

 

napsala Dana Klementová

zdroj: https://www.fashionmagazin.cz/oblekani-dle-typu-postavy/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
31.7.2022 00:51

Jsem přesně ten typ poslední postavy, tedy obdélníková a souhlasím, že mi nejvíce sluší véčkový výstřih a také asymetrický. ten vypadá moc hezky u šatů. Nosím i klasická trička, ale ty musí být až ke krku, jinak mi topy s hlubším kulatým výstřihem opravdu nesluší.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip