Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Co nosit v létě do kanceláře? Zvolte komfort a eleganci

Co nosit v létě do kanceláře? Zvolte komfort a eleganci

9.6.2022 - redakce Babinet.cz

Venku je horko, chodníky jsou rozpálené jako betonová poušť a vy, místo abyste šly k vodě, musíte do kanceláře. Co si obout, abyste vypadaly elegantně a zároveň se vaše nohy cítily komfortně? Přinášíme vám několik rad, jak se správně v létě obout, ať už sedíte v bance, na úřadě či na poště.

 

Prodyšnost je základ

V létě je dobré si vybírat boty z prodyšných materiálů. Většina elegantní obuvi, která se nám hodí ke kostýmku či sukni, je vyrobena z kůže. Proto je dobré vybírat přírodní kůži, díky které může chodidlo dýchat. Letní boty do kanceláře by měly mít i koženou vložku uvnitř. Je nejen hygienická, ale minimalizuje pocení chodidel. Také předchází tomu, aby chodidlo klouzalo uvnitř boty, což zajišťuje lepší stabilitu během chození. „Hovězí kůže má unikátní vlastnosti – výborně saje pot, je měkká a pohodlná, což v letních měsících určitě oceníte jak po cestě do práce, tak i v kanceláři,” říká specialista a vývojář Tibor Hrušecký ze společnosti Holík.

Je dobré v létě myslet při výběru obuvi i na vkládací stélku. Je vyšší a ze spodní strany perforovaná a tak vzniká v botě tzv. pump efekt a chodidlo nám hezky větrá.

Elegantně a přesto pohodlně

Dress code může být někdy příliš formální a omezující. Zvlášť v létě, kdy teploty venku přesahují přes den 30 stupňů Celsia, ale za časného rána cestou do kanceláře je chladno. Proto je dobré zvolit takovou botu, která skvěle padne ke kostýmku, ale budete se v ní cítit dobře, i když vyrazíte po práci do kavárny či večerní procházku městem.

Pro svou univerzálnost je ideální obuv s uzavřenou špičkou, například balerínky z přírodních materiálů. Jsou prodyšné, měkké, skvěle padnoucí k sukni i kalhotám a navíc pohodlné i na delší procházky městem. Ale pozor, ne každá balerínka bude pohodlná. Na trhu najdeme velký výběr, ale v létě vybírejte ty, co mají pružnou podešev a širokou špičku. Podešev tlumí nárazy a odvětrá nohu a širší špička zajistí prostor pro chodidla, které nám vlivem horka mohou otékat.

Pozor na pantofle

K vodě jsou pantofle skvělou volbou, na delší nošení a do kanceláře se ale příliš nehodí. Syntetická stélka může nepříjemně třít, chodidlo se na ní potí, snadno tak můžete sklouznout a riskujete cestou z práce podvrtnutí kotníku či jiné nepříjemnosti. Plochá podrážka navíc nerespektuje přirozenou klenbu nohy a pokud toho v nich během dne nachodíte víc, večer vás může překvapit pocit těžkých nohou, otoky a otlačeniny.

Péče o chodidla je v létě nutnost

Léto dává zabrat nejen pokožce těla, ale i chodidlům. Často se setkáváme s problémy jako je pocení nohou a někdy i nepříjemný zápach chodidel. Pokud v horkých dnech zvolíme nevhodnou obuv a následně v ní sedíme celý den v kanceláři či v uzavřených prostorách, můžeme se setkat s nepříjemnostmi na chodidlech. Pomoci nám mohou antibakteriální spreje, které zabraňují vzniku bakterií a pokožka chodidel se méně potí. Pokud zvolíme kožené boty, noha se nám potí méně než v syntetických botách, ale i tak nám může být  antibakteriální sprej nápomocen. Kůže ho dobře absorbuje a dlouho drží v sobě, takže budou vaše nohy dlouho chráněné.

Velké téma je i otékání nohou v teplých dnech. Pokud celý den sedíme v rozpálené kanceláři, noha nám nateče a cesta domů se stane nepříjemnou záležitostí plnou otlaků. Tomu lze předcházet obuví se širokou špičkou, kde je dostatek prostoru, i když noha v létě otéká. Takovou obuví je zdravá obuv, která respektuje tvar chodidla a poskytuje dostatek místa i pro případ otoku. „Chodidlo není dobré stylizovat do líbivých špičatých tvarů, ale ponechat ho ve tvaru, jenž nám navrhla příroda. Taková bota naprosto rozumí svému majiteli, který tak nepotřebuje nikdy přemýšlet nad tím ‘kde ho bota tlačí’,“ říká specialista a vývojář Tibor Hrušecký ze společnosti Holík.

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip