Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jaký typ sukně nejvíce sluší vašemu typu postavy?

Jaký typ sukně nejvíce sluší vašemu typu postavy?

25.5.2022 - redakce Babinet.cz

Vybrat dokonale padnoucí sukni je někdy opravdu oříšek. Pokud se však při výběru budete soustředit na to, co nejvíce lichotí vašemu typu postavy, chybu určitě neuděláte. Jaký typ sukně tedy sluší postavě ve tvaru jablka, hrušky či přesýpacích hodin? 

fotografie: Freepik

Postava ve tvaru jablka a sukně do A

Postava ve tvaru jablka je charakteristická bříškem, které je obvykle větší než boky. Pro tento typ postavy je proto ideální zvolit sukně do A. Slušet vám však zaručeně bude také rozšířená sukně, která končí těsně nad koleny

Všechny typy sukní pro postavu ve tvaru X

Je známo, že dámy s postavou přesýpacích hodin jsou pomyslným symbolem ženské krásy a tvar jejich těla připomíná písmeno X. Krom toho, že si tento typ postavy může dovolit nosit prakticky jakoukoliv sukni, obzvláště ji pak lichotí pouzdrové sukně či vzdušné sukně do áčka

fotografie: Adobe Stock

Postavě ve tvaru hrušky lichotí sukně do pasu

Postava tvaru hrušky má širší boky a zadeček a štíhlejší horní polovinu těla. K vytvoření rovnováhy proto ideálně vsaďte na sukni ve tvaru A, která zvýrazní váš pas a zamaskuje drobné nedokonalosti dolní poloviny těla. Dalším způsobem, jak odpoutat pozornost od spodní části těla je volba výrazného náhrdelníku nebo nápaditého topu.

Rozšířené sukně pro ženy se širšími rameny

Ženy s postavou obráceného trojúhelníku mívají o poznání širší ramena než boky. Pokud tedy sáhnete po rozšířené sukni, skvěle tak opticky vytvoříte iluzi postavy přesýpacích hodin, která je považovaná za ideální. 

Květované sukně pro obdélníkovou postavu

Máte postavu do tvaru obdélníku? Pak si můžete vybírat. K vaší postavě bude dokonale sedět přiléhavá pouzdrová sukně, midi sukně, extra krátká minisukně nebo sukně do tvaru A. Ideální navíc je, pokud sáhnete po sukních s květinovými motivy či volány, které působí žensky a pomohou podtrhnout váš půvab. 

 

napsala Dana Klementová


zdroj: https://40plusstyle.com/what-is-the-best-skirt-for-your-body-type/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip