Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Nastává období Blíženců, jež symbolizuje princip dvojčat

Nastává období Blíženců, jež symbolizuje princip dvojčat

12.5.2022 - redakce Babinet.cz

21.května se Slunce přesune do vzdušného znamení Blíženců (latinsky Gemini). Tomuto znamení vládne Merkur. V souhvězdí Gemini najdeme dvojčata Castora a Polluxe, syny Jupitera a Lédy, kteří bývají spojováni se zakladateli Říma Romulem a Remem. Podle jiných výkladů jsou tato dvojčata spojována s Herkulem a Apollónem. Arabové zase popisují Blížence jako dva pávy.

fotografie: Pixabay

Znamení Blíženců střídavě ovládá národy Spojených států amerických, Belgii, Arménii, Sardinii a západní území Británie. Ovládá také města Londýn, Versailles, Lovaň nebo Norimberk.

Slunce v Blížencích dodává sílu koncentraci, podporuje řečnické schopnosti, spisovatelské vlohy, ale po pracovní stránce pomáhá vyniknout i v oblasti reklamy nebo žurnalistiky. Luna však brání příznivým aspektům Merkura a vytváří neklidný temperament, jež je neustále zaměstnán a nikdy si neudělá čas na rozvoj vlastního přirozeného talentu. Díky Luně je však mysl vnímavá, i když toto působení slábne přítomností silnějších aspektů. Merkur pak podtrhuje všechny charakteristické rysy svého znamení.

Průvodním jevem tohoto astrologického znamení je dvojaká povaha. Blíženecká mysl utíká k rozporům. Jejich přátelské postoje se snadno převrátí v nedůvěru, jakmile narazí na problémy. Často bývají nekonvenční i skeptičtí a jejich pronikavá předvídavost snadno trpí kvůli přehnanému nadšení. Občas zanedbají skutečnou příležitost, protože se ženou za něčím jiným...

Po zdravotní stránce jsou u Blíženců ohrožena játra, kůže, plíce, dýchací cesty a dutiny. I běžné nachlazení, se kterým se Blíženci potýkají velmi často, jim může způsobit poměrně velké zdravotní problémy a komplikace. Často také trpí nedostatkem energie, protože jí spotřebují více, než je jejich tělo schopné vyprodukovat. Blíženci by si také měli dát pozor na úrazy horních končetin. Prospívá jim pestrá a vyvážená strava, která je bohatá na vitaminy.

Vhodnými partnery pro Blížence jsou Lvi, Vodnáři, Raci, Váhy či Býci. Méně vhodnými se pak jeví Střelci, Panny a Ryby. Děti narozené ve znamení Blíženců bývají chytré a neposedné. Od chvíle, co se naučí mluvit, si rády povídají, potřebují také pohybové aktivity, jako je například tanec a sport. Malí Blíženci bývají v kolektivu velmi oblíbení, ale mají tendence vše kritizovat. Rodiče by si měli u těchto dětí dát pozor na nestálost a netrpělivost.

Kameny vhodné pro Blížence jsou apofylit, býčí oko, citrín, chryzokol, jadeit, jantar, kalcit, serpentin, topas, tygří oko a vltavín, achát, akvamarín, ametrín nebo apatit. Barvy spojované s tímto znamením by měly být radostné, jako kupříkladu žluto – oranžové kombinace a pastelové odstíny. Co se vůní týče, příznivé jsou květinovo - dřevité vůně, vůně citrusů nebo zeleného jablka.

Nad Blíženci drží ochrannou ruku archanděl Zadkiel, přezdívaný také ,,Boží spravedlnost“. Je to anděl, jenž pomáhá lidem odpouštět. Usnadňuje rovněž i zapomínání na zlé věci a tlumí bolest. Ve znamení Blíženců se narodili osobnosti jako J. F. Kennedy, Marilyn Monroe, A. C. Doyle nebo královna Viktorie. Z našich osobností se jako Blíženci narodili například Libuše Šafránková, Luděk Sobota, Jiří Voskovec nebo Edvard Beneš.

napsal Petr Matura

zdroje: najdise.cz, Nicholas Campion: Praktická astrologie, horoskopy-online.cz, milujemekameny.cz aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

abrakagabra
12.5.2022 19:24

:)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz