Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Jak poznat Paříž zblízka

Jak poznat Paříž zblízka

4.5.2022 - redakce Babinet.cz

Paříž, město, jehož kořeny sahají až do doby okolo 250 let př.n.l., ročně navštíví několik milionů turistů. Pokud toto město láká i vás, zkuste si svůj čas v něm užít co možná nejefektivněji. Mimo nejnavštěvovanějších galerií a pamětihodností zkuste poznat i francouzskou kulturu a navštívit i méně proslulá místa.

fotografie: Unsplash

Vydejte se na prohlídku města

Každý turista by měl navštívit všechna důležitá pařížská místa a pamětihodnosti. Většina knižních průvodců nabízí nejdůležitější přehled, abyste si vše mohli projít sami. Skvělým způsobem, jak poznat Paříž rychle a zároveň nic nevynechat, jsou otevřené autobusy, na kterých se díky sluchátkům s výkladem dozvíte i to nejdůležitější z pařížské historie.

Ochutnejte francouzskou kuchyni

Francouzská kuchyně nenabyla výborné reputace pro nic za nic, v minulosti výrazně ovlivnila kuchyně v téměř všech západních zemích a v roce 2010 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Určitě proto při své návštěvě nezapomeňte ochutnat typické francouzské pochutiny nebo se vydat na večerní menu do jedné z pařížských restaurací.

Vystoupejte na Eiffelovku

Eiffelova věž, symbol Paříže, je místem, které při vaší návštěvě Paříže nesmíte vynechat. Pokud se chcete vyhnout davům lidí, vydejte se sem těsně před západem slunce, kdy fronty alespoň trochu opadnou.

Plavte se po Seině

Plavby po Seině jsou mezi turisty oblíbené především v létě, nabízejí totiž romantický a klidný pohled na Paříž. Navíc z řeky uvidíte i důležité pamětihodnosti.

Provětrejte peněženku na nákupech

Paříž diktuje módu nejen Evropě, ale i celému světu. Stává se proto skvělým místem k nákupům. Pokud nechcete utrácet peníze ve značkových obchodech, vydejte se na jeden z místních trhů, známý je například Marché d‘Aligre.

Užijte si den v Disneylandu

Disneyland nemusí být kouzelný jen pro děti, popustit uzdu své fantazii zde mohou i dospělí. Francouzský Disneyland je ve skutečnosti nejnavštěvovanější atrakcí ve Francii a vy si zde můžete užít skvělých jízd, představení, jídla, párty a další zábavy.

Neopomeňte umění

Paříž je jedna velká sbírka uměleckých děl, z nichž nejslavnější je proslulá Da Vinciho Mona Lisa v Louvru. V Paříži jsou ale i další zajímavé galerie, například v Musée d‘Orsay se nachází největší sbírka impresionistických obrazů na světě a na své si přijdou i milovníci moderního umění.

Seberte odvahu na návštěvu podzemních katakomb

V pařížském podzemí se rozkládá několik set kilometrů chodeb, kam bylo v 18. století pohřbeno asi 6 milionů těl, kterými jsou chodby lemované. Tato prohlídka sice vyžaduje spoustu odvahy, ale nabízí nevšední atrakci v Paříži.

napsala Renáta Řeháková

zdroj:

https://www.jaktak.cz/jak-poznat-pariz-za-jediny-tyden-rady.html

https://www.cestovinky.cz/clanek/pariz-pruvodce-zajimava-mista

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip