Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jaké šaty nejvíce lichotí plnoštíhlé postavě?

Jaké šaty nejvíce lichotí plnoštíhlé postavě?

2.5.2022 - redakce Babinet.cz

Dámy, trápí vás pár kilo navíc? Už nemusí! Díky správnému výběru vhodných šatů můžete zazářit a cítit se komfortně, i když třeba zrovna nemáte míry modelky. Jaké šaty tedy nejvíce lichotí plnoštíhlé postavě? 

fotografie: Adobe Stock

Barva šatů je základ

Pokud máte plnoštíhlou postavu a chcete opticky zeštíhlit, volte tmavé barvy šatů. Nemusíte se však držet pouze u černé barvy, vybírat můžete například i mezi barvami jako je tmavě hnědá, tmavě zelená, tmavě modrá nebo námořnicky modrá. Pokud se rozhodnete pro šaty, které mají více vrstev ujistěte se, že spodní vrstva šatů má tmavší barvu než vrchní vrstva šatů. Touto volbou dosáhnete optického zeštíhlení postavy.

Šaty pro asymetrickou postavu

Pokud máte asymetrickou postavu, vyplatí se vám investovat do šatů, které vám švadlena ušije na míru. Případně si zakoupené šaty v obchodně nechtě u švadleny zabrat dle vašich proporcí. 

Zavinovací šaty s výstřihem do V

K plnoštíhlé postavě se velmi hodí zavinovací šaty, které mají výstřih do V. Díky nim skvěle zvýrazníte své poprsí

Můžete také zvolit šaty s proužky. Dejte ale pozor, vybírejte pouze proužky ve svislém směru, díky kterým budete vypadat opticky štíhlejší. Vodorovné proužky by měly přesně opačný efekt.

Áčkové šaty 

Áčkové šaty jsou vhodné pro dámy, které mají větší zadeček. Díky áčkovému střihu ho totiž dokáží skvěle zakrýt. Navíc takové šaty můžete doplnit výrazným náhrdelníkem, a upoutat tak pozornost ke svému dekoltu. 

napsala Dana Klementová

zdroj:

https://www.leaf.tv/articles/dresses-that-look-good-on-overweight-women/

https://zenysro.cz/doporucujeme/krasa-a-zdravi/jake-saty-maji-nosit-plnostihle-zeny/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip