Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Finanční gramotnost podle zvěrokruhu: Štíři stále šetří, Kozoroh si umí peníze užít

Finanční gramotnost podle zvěrokruhu: Štíři stále šetří, Kozoroh si umí peníze užít

19.3.2022 - redakce Babinet.cz

Ač se to na první pohled nemusí zdát, peníze jsou poměrně citlivé téma. Každý k nim máme jiný vztah a každý jich potřebujeme jiné množství. Někdo nebude mít peněz nikdy dost a někdo jiný daruje i to, co vlastně ani nemá. Jak to tedy s financemi obecně mají jednotlivá znamení zvěrokruhu? Kdo například neuváženě a zbytečně utrácí? A kdo naopak šetří každý peníz?

fotografie: Freepik

Beran

Berani jsou uvážliví a vždy si dvakrát rozmyslí, jak s penězi co nejlépe naložit. Nemají v povaze nesmyslné utrácení za věci, které nepotřebují. Milují luxusní oblečení a za něj nemají problém si připlatit, ale všeho s mírou.

Býk

Osoby v Býku jsou velmi praktičtí a to jim také pomáhá spořit finance. Neprahnou po ušetřeném balíku peněz, to vůbec ne, ale Býci to zkrátka umí. S lehkostí a bez přemáhání ušetří i tam, kde ostatní nevidí ani náznak možnosti úspory.

Blíženci

Když jde o finance, jsou Blíženci těžcí pragmatici. K penězům se staví chladně a nijak zvlášť je neřeší. Když potřebuje někdo z jejich rodiny či z blízkého okolí finančně pomoct, Blíženec je okamžitě připravený. Ochotně půjčí, ale splátky si hlídá.

Rak

Raci žijí v domnění, že peníze jen přidělávají starosti. Když je nemají, jsou frustrovaní a bojí se o každý nový den. A když je mají, jsou také frustrovaní, protože nevědí, jak s penězi správně naložit. Většinou se jim tak peníze spíše nevědomky rozkutálí.

Lev

Lvi mají neuvěřitelně skvělý smysl pro investice. Lev vám hned řekne, do čeho máte své peníze vložit, abyste netratili. A vůbec neprohloupíte, když Lva poslechnete. Finance ho baví a vše kolem nich má brilantně zmapované.

Panna

U Panny je velmi jednoduché nechat se zmást. Panna budí dojem, že peníze miluje a jsou pro ni na prvním místě. Když ale Pannu znáte déle, pochopíte, že ne peníze, ale finanční rezerva je to, oč tu běží. Panna má ráda svou bezpečnou jistotu.

Váhy

Férové Váhy jsou na sebe velice přísné, když jde o peníze. Druhým dopřejí, nakoupí, potěší nebo dokonce půjčí, ale na sebe nehledí. Dlouho si vystačí i s drobným obnosem, protože ve skutečnosti toho mnoho nepotřebují. Váhy jsou ohromně skromné.

Štír

Štíři rádi sedí na své hromádce dukátků. Neustále šetří a šetří. Když dojde na lámání chleba a mají za něco utratit větší obnos, jen neradi sáhnout do svých úspor. Ale ne proto, že by snad byli tolik na peníze. Jen si zkrátka dobře uvědomují, kolik se na každou kačku nadřou.

Střelec

Laskavý Střelec je paradox sám. S financemi si moc nerozumí. Svět peněz je mu absolutně cizí a vyhýbá se veškerým debatám, které by o penězích měly být.  A přitom? Je to jen neznalost sebe sama. Střelec si jen myslí, že to s penězi neumí. Opak je ale pravdou.

Kozoroh

Kozoroh šíleně utrácí. Snese druhým modré z nebe a koupí kde co, když o to někdo z jeho blízkých projeví zájem. To všechno si však může dovolit. Kozoroh je abnormálně velký dříč a navíc až nadprůměrně inteligentní. Kozoroh ví, jak peníze vydělat.

Vodnář

Vodnáři to s penězi moc neumí. Jsou až příliš hodní, když jde o finanční výpomoc. Vodnář vždycky dlužníkovi počká se splátkou a nikdy by nikoho neurgoval. Ač jde o jeho peníze, Vodnář se do hádek nepouští. Většinou počká, jak se věc vyvrbí.

Ryby

Rybám to s financemi jde tak nějak přirozeně dobře. Umí vyjít s absolutní troškou peněz a tak stejně umí hospodařit i s velkým obnosem. Když jde o domácí rozpočet, většinou je to Ryba, kdo ho vede. A vede ho naprosto fantasticky!

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.keen.com/articles/astrology/money-profiles-of-the-zodiac-signs

https://astrotalk.com/astrology-blog/7-zodiac-signs-that-will-get-financial-benefits-in-2022-as-per-astrology/

https://www.mpanchang.com/horoscope/finance/#

https://omegaastro.com/financial-astrology/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip