Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Originální dárek i zábava pro dlouhé chvíle – to vše vám může dát malování podle čísel

Originální dárek i zábava pro dlouhé chvíle – to vše vám může dát malování podle čísel

3.3.2022 - redakce Babinet.cz

Leckdy přemýšlíme nad tím, čím bychom své blízké potěšili nebo povzbudili. Není tajemstvím, že nejvíce radosti udělají dárky, do kterým jsme vložili kus svého umu a také srdce. Co si však počít ve chvíli, kdy nám jednoduše nebylo „shůry dáno?“

Pokud právě nepatříte mezi výtvarné profesionály, neznamená to ještě, že musíte hodit flintu do žita. Naopak. Pokud se poohlédnete po šikovných pomocnících, kteří vás vaším kreativním odpočinkem provedou doslova krok za krokem, pak vám garantujeme, že budete s výsledkem zcela spokojení. A právě takové je i malování podle čísel.

Jak to vlastně celé funguje?

Princip je opravdu jednoduchý. Stačí si vybrat vhodný obraz, a ten vám poté domů dorazí ve speciální úpravě. Po celé jeho ploše najdete větší či menší úseky vyznačené čísly, na které už stačí jen nanést potřebné barvy. Je to opravdu jednoduché a jediné, co budete potřebovat, je trocha trpělivosti. Zvláště u větších obrazů vám může celý proces tvorby zabrat i několik dní.

A jak ze svého odpočinku udělat i originální dárek? Celý trik spočívá v tom, že můžete použít na malování podle čísel vlastní foto. Domů vám opět přijde precizně připravená předloha, a to společně se vším potřebným – tedy především s barvami a štětcem. Ovšem přiobjednat si můžete i krásný rám, pokud budete chtít. Nyní už vám zbývá fotografii jen namalovat a poté použít jako originální dárek. Jednodušší už to zkrátka a dobře ani být nemůže.

 

Zábavná forma vaší relaxace

Ale nenechte se mýlit – v případě malování podle čísel záleží stejnou měrou na výsledku i na tvůrčím procesu, který k němu vede. Samotná tvorba je totiž velmi osvobozujícím a zábavným procesem, při kterém si vaše mysl zároveň i dokonale odpočine. Nesvazují vás žádná pravidla, ani nemusíte studovat žádnou techniku nebo se držet osvědčených vzorů. Obrázek můžete začít tvořit v místě, kde vy sami chcete a celému procesu se věnovat jen tak dlouho, dokud vás to bude opravdu bavit.

Nezáleží na tom, kolikrát svou práci přerušíte nebo jak dlouho bude celý proces trvat. Díky skvěle navržené předloze bude výsledek vždy perfektní. A kromě sady na malování už nic jiného potřebovat nebudete. Zapomeňte na pořizování nákladných pomůcek – stačí si jen najít klidné místo a trochu času a okamžitě se pustit do tvoření.

Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti, a dokonce ani výtvarný talent. Malování podle čísel vás samo navede k cíli. Samozřejmě si lze zvolit i různé obtížnosti – k mání jsou tak motivy určené pro děti, tak třeba i pro pokročilé malíře, kteří chtějí ve svém volném čase překonat i nějakou tu výzvu.

Proč se pustit do malování

A proč jsou vlastně výtvarné relaxační techniky tak oblíbené? Především proto, že když se do nějakého tvůrčího procesu zcela ponoříme, pak máme tendenci zcela zapomenout na okolní svět. Přestaneme myslet na úkoly, které nás tíží a trápí a díky tomu přestane naše tělo produkovat stresové hormony a velmi brzy se „přepne“ do stavu relaxace.

Navíc vás hotový produkt, a to už ve fázi tvorby, bude naplňovat pýchou a pocitem, že jste předchozí minuty nebo hodiny nepromarnili zbytečnostmi. A malování podle čísel vás v tomto prožitku navíc perfektně podpoří. Můžete si ho totiž objednat i včetně vnitřního rámu. Celé dílo pak pověsíte na zeď nebo třeba postavíte na komodu v obývacím pokoji. A kdykoliv se na svůj obraz podíváte, tak si připomenete ty krásné chvíle, které jste nad tím strávili, a tím zároveň vlastně také tak trochu odpočíváte. Co byste si od svého prostředníka pro relaxaci ještě mohli přát víc?

 

Zdroj obrázků:

Vymalujsisam.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip