Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Odolnost vůči stresu podle znamení. Ryby překvapí, Lvi jsou pohodáři

Odolnost vůči stresu podle znamení. Ryby překvapí, Lvi jsou pohodáři

28.2.2022 - redakce Babinet.cz

Žijeme v době, kdy na nás stres vyskakuje ze všech stran. Neustále ale čteme a slyšíme o tom, jak je pro nás škodlivý a nebezpečný. Vyhnout se mu však nelze a pomůže nám, když se s ním spíše naučíme pracovat. Přesně tohle umí dokonale například Lvi. Ti by práci se stresem mohli okamžitě vyučovat. A kdo je naopak uzlíček nervů?

fotografie: Pexels

Beran

Tvrdohlavost Beranů je účinným štítem, když jde o stres. Ve stresových situacích Berani nevidí doleva, doprava a konstruktivně řeší i to, před čím by se jiní sesypali. Po takovém výkonu pak ale na Berany dolehne obrovská únava.

Býk

Se stresem to má Býk jako na houpačce. Někdy ho nechává ledově klidným i to, co ostatní ochromuje, ale jindy Býka rozhodí i sebemenší stresová drobnost. U Býků hodně záleží na tom, v jakém jsou zrovna duševním rozpoložení.

Blíženci

Blíženci se umí stresovým situacím perfektně vyhýbat. Dokážou se totiž nad ledasco skvěle povznést a vidí problémy s nadhledem. Stres není něčím, co by Blížence trápilo bůhvíjak dlouho. Když už se jich vypjatá situace týká, jsou s ní rychle hotovi.

Rak

Raci jsou snílci, na které stres působí dnes a denně. Jejich hlava v oblacích je často dostává do problémů, které jsou pro Raky samozřejmě velmi stresující. Jelikož jsou Raci absolutně emotivní bytosti, stres je v danou chvíli naprosto zničí.

Lev

Lvi jsou velmi zvláštní, když jde o stres. Dobře ho snáší, umí s ním pracovat, drobný stres Lvy posiluje a některé Lvy stres dokonce inspiruje, či motivuje k lepším výkonům. A přesto s nimi větší stres mimořádně intenzivně zamává.

Panna

Stres je něco, co Panny špatně snáší. Při dlouhodobém stresu Panny viditelně chřadnou a vepíše se jim do tváře. Ani krátkodobý stres jim ale nedělá dobře. Působí na ně víc než je nutné. Panny i sebemenší problém prožívají jako konec světa.

Váhy

Flegmatický pohodář, který něco řeší až tehdy, když jde skutečně do tuhého. Takový je člověk ve Vahách. Se stresem si příliš hlavu neláme a máloco Váhy rozruší. Je až neuvěřitelné, jak racionální a moudré dokážou zůstat i ve vyhrocených okamžicích.

Štír

Stres se Štírům do života vkrade často. Neumějí totiž dost dobře předcházet problémům, které pak chtě nechtě stres způsobí. Štíři si také bez přestávky namlouvají, že si stres zaslouží. Podceňují se, nevěří si a stres je pro ně důvěrně známý.

Střelec

Bohémští Střelci umí v problémech chodit. Mají neskutečné charisma a jsou to obzvláště zdatní jedinci, jde li o komunikaci. Střelci tak na stres moc nenaráží, protože dokážou téměř vše včas komunikovat a vyřešit.

Kozoroh

Odolnost vůči stresu je druhým jménem Kozoroha. Osoby v Kozorohu jsou soustředěně klidní, i když je do sebe stres halí od hlavy až k patě. Kozorozi umí na povel zklidnit mysl a cílí na řešení, které je v danou chvíli nejlepší.

Vodnář

Vodnáři mají svoje funkční a letité fígle, jak na stres vyzrát. Vodnáře nerozhodíte jen tak a vystresovat je se vám taky nepodaří. Musí jít o problémy skutečně vážného a dlouhodobého rázu. Až pak jsou Vodnáři ve stresu, který se u nich často projevuje rychlou ztrátou váhy.

Ryby

Když jde o extrémně stresovou zátěž, Ryby své okolí většinou překvapí. Probudí se v nich ohromná síla a pohotovost. Vyřeší i to, na co jsou i ti silnější krátcí. Emoční vypjetí je ale pro Ryby v tomto ohledu tak velké, že se potřebují o někoho opřít. A to jak tělem, tak duší.

 

napsala Bára Klímová

zdroj:

https://johnjayandrich.iheart.com/featured/johnjay-and-rich/content/2022-01-27-horoscope-signs-stress-levels-ranked-from-most-to-least/

https://www.horoscopelogy.com/us/articles/astrology/how-each-zodiac-sign-deals-with-stress/

https://www.glamour.com/story/how-to-deal-with-stress-according-to-your-zodiac-sign

https://www.purewow.com/wellness/most-stressed-zodiac-signs

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
28.2.2022 23:40

Jsem štír a s tím, co je uvedeno na mě moc nesedí, naštěstí. čím jsem starší, snažím se nestresovat z toho, co vím, že není v mých silách ovlivnit a celkem se mi to daří. Rozhodně si nenamlouvám, že stres si zasloužím:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip