Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Největší světové módní ikony napříč historií

Největší světové módní ikony napříč historií

16.2.2022 - redakce Babinet.cz

Módní průmysl ovlivnilo mnoho slavných dam, které se do historie zapsaly jako jedny z největších módních inspirací.

Audrey Hepburnová: Pixabay

Jaké dámy lze považovat za největší světové módní ikony?

  • Marilyn Monroe
  • Audrey Hepburnová
  • Brigitte Bardotová
  • Madonna
  • Lady Gaga

Marilyn Monroe 

Jen velmi těžko bychom zřejmě hledali větší ztělesnění smyslnosti a ženskosti, než byla Marilyn Monroe. Svojí blonďatou hřívou, dokonalou figurou a andělskou tváří okouzlila celý svět.

Marilyn byla naprostým opakem tehdejších dam. Upjatost, stereotyp a uhlazenost jí rozhodně nic neříkali. Ani v tom nejtroufalejším modelu však nevypadala Marilyn lacině, ale naopak dokonale žensky a elegantně. Marilyn byla zkrátka ženou každým coulem, která se dodnes řadí mezi největší módní ikony

Mezi její nejznámější model patří bezesporu bílé, za krkem zavázané šaty, ve kterých ve filmu Slaměný vdovec stojí nad větrací šachtou. 

fotografie: Pexels

Audrey Hepburnová

Něžnost, křehkost, jemnost a síla zároveň. Tak lze jednoduše charakterizovat herečku Audrey Hepburn, která se vryla do paměti svou jemnou krásou a nevinnýma hnědýma očima. 

Ačkoliv Audrey trpěla vážnou formou mentální anorexie, pro mnohé představovala nový ideál krásy a její útlý vzhled opakovaně řídil vývoj módy. Dodnes je navíc tato herečka považována za velkým symbolem elegance a pro mnoho generací žen zůstává nedostižnou stylovou ikonou

Brigitte Bardotová

Brigitte Bardotová představovala zosobnění smyslnosti a svůdnosti. Svým bezprostředním a bezstarostným vzhledem, blonďatými vlasy a sluncem zbarvenou pokožku inspirovala ženy po téměř celém světě. Je-li tedy řeč o světových módních ikonách, tuto herečku s koketným výrazem rozhodně nesmíme opomenout. 

Madonna

Jedni ji milují a druží ji nemohou přijít na jméno. Řeč je o Madonně, která svým hudebním, módním i etickým vkusem často zachází až do nejkrajnějších mezí. A i když se tato královna popu snaží i ve svých 63 letech působit jako mladice, její ikoničnost jí rozhodně nelze upřít. 

Lady Gaga

Lze-li o někom říct, že je opravdu nezaměnitelný, pak je to rozhodně zpěvačka Lady Gaga. Její outfit v podobě syrového masa a extrémně vysokých podpatků již zřejmě nikdo nepřekoná. Lady Gaga svým stylem často zachází až do absurdních krajností a obléká jeden troufalejší outfit za druhým. Zároveň je však třeba ocenit odvahu této zpěvačky, která si jde tvrdě za svým a na názory druhých příliš nedá. 

 

napsala Dana Klementová

 

Zdroj: Kniha Průvodce stylem pro ženy (Dagmar Vorwerková)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
29.3.2022 23:44

Audrey Hepburnová je a vždy bude bezkonkurenční. Nemyslím, že by jí někdo někdy svým stylem překonal:)

Další z magazínu

Náš tip