Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Úklid podle znamení: Raci jsou nepořádní, Váhy pečlivky

Úklid podle znamení: Raci jsou nepořádní, Váhy pečlivky

13.2.2022 - redakce Babinet.cz

Každý jsme originál a každý máme jiné charakteristické rysy, i povahové vlastnosti. Jinak tomu není ani v případě vztahu k úklidu. Kdo je "bordelář" a kdo perfekcionista? Kdo umí s klidným svědomím nepořádek ignorovat a kdo jej nesnese, byť by byl sebemenší? Nejen na to jsme se podívali optikou znamení zvěrokruhu. 

fotografie: Freepik

Beran

Berani jsou krásně namíchaní. Jeden týden kolem sebe dokážou mít neskutečný nepořádek a ani to s nimi nehne. Další týden je zachvátí uklízecí amok a vysmýčí kde co. To vše s naprostou lehkostí a bleskovým tempem. Když už se do úklidu dají, stojí to za to. Je až neuvěřitelné, z jakého bince umí v mžiku udělat uklizené prostředí.

Býk

Býkům některé věci trvají hodně dlouho, protože jsou to perfekcionisté. Jinak to Býci nemají ani s úklidem. Když už se do něj pustí, všechno musí mít své místečko, všechno se musí blýskat a běda tomu, kdo jejich uklízecí proces naruší. Býci jsou citliví na své věci a nikdo jim tak nebude strkat nos do toho, kam co dát a co jak uklidit.

Blíženci

Blíženci bývají flegmatici, které nějaký ten nepořádek absolutně nemůže rozházet. Umí si užívat života a moc neřeší, jestli jsou boty v botníku nebo zda na koberci leží drobek. Raději vyrazí za zábavou či dobrým jídlem. Úklidu se umí vyhýbat opravdu dlouho a jako správné bohémy je to skutečně ani nijak netrápí.

Rak

Raci jsou nepořádníci, kteří to v podstatě mají nejtěžší sami se sebou. Milují totiž útulné prostředí, které je objímá klidem a harmonií. Do nejmenšího detailu si umí představit, jak krásně by jejich domácnost mohla vypadat, ale do realizace se jim nechce. Nedá se jim ale upřít, že se v tom svém chaosu vyznají.

Lev

Lvi jsou energičtí lidé, kteří se s ničím příliš nepářou. Když je potřeba uklidit, jdou do akce. Když jde o drobnosti, které počkají, nevěnují se jim a užijí si den po svém. A to Lvi umí přímo ukázkově. V souvislosti se Lvy byste prokrastinaci a lenivění hledali marně. Když uklízí, tak pořádně, když odpočívají, tak poctivě.

Panna

Panny jsou pečující osoby se vším všudy. Pravděpodobně i proto leží úklid domova jen na nich. Panny si neřeknou o pomoc. Nezmíní se, že je potřeba umýt okna. Ať jsou sebevíc unavené, vše si udělají samy. Nechtějí nikoho zatěžovat a jsou naučené jet nadoraz. I když jsou na všechno samy, organizaci Panny zvládají skvěle.

Váhy

Lidé ve Vahách jsou pečlivky a puntičkáři, ale zároveň o permanentní uklizené domácnosti řeč být nemůže. Vykolejí je i sebemenší změna, když jde o jejich věci a úklid. Hodláte li Vahám začít dělat pořádek například ve skříni, připravte se na hromy a blesky. I přesto, že Váhy si na generální úklid nepotrpí, každé zmuchlané tričko má přece jen své neměnné místo.

Štír

Každý Štír by z fleku mohl mít úklidovou firmu. Uklízí rychle, efektivně a včas. Štíři nečekají, až se nepořádek nahromadí, uklízí průběžně. Každý den dělají drobné maličkosti, které ve výsledku tvoří permanentně uklizený domov. Pokud by tyto činnosti Štíři vynechali, nespalo by se jim dobře a z nesplněných povinností by byli nervózní.

Střelec

Střelci mají šmrnc, styl a spoustu energie. Uklízí pravidelně a velkého úklidu se nezaleknou. Dokonce se na něj většinou těší. Umí si vychutnat čisté a uklizené prostředí, které v perfektním stavu umí také dlouhodobě udržet. Mají i spoustu svých vychytávek. Střelci si umí míchat své uklízecí směsi, ví, jak uklízet ne jen na oko a vše jim jde rychle od ruky.

Kozoroh

Když jde o úklid a pořádek, jsou Kozorozi nad věcí. Kozorohy nikdy dlouho neudržíte doma a proto je ani úklid příliš nezajímá. Pořádek sice milují a na čistotu pějí ódy, ale jejich priority jsou jinde. Kozorozi se raději věnují rodině nebo sobě. V očích Kozorohů úklid vždycky počká a svět se kvůli nepořádku nezboří.

Vodnář

Vodnáři jsou pedanti, mluvíme li o úklidu. Umí zapřáhnout všechny okolo sebe a rozdávání uklízecích úkolů jim jde fantasticky. Asi i proto se u Vodnářů doma vždy cítíte příjemně a hezky. S uklízením si nedělají hlavu, umí nastolit pořádek a grácie, která je jim vlastní, se promítá i do prostředí, ve kterém Vodnáři žijí.

Ryby

Pro Ryby je hodně důležité, co si o nich její okolí myslí. Ne snad proto, že by jim na názoru ostatních až tolik záleželo, ale spíše ze strachu. Ryby mají různé obavy o to, jestli jsou pro okolí dost dobré. To souvisí i s jejich domácností. Vždy je perfektně uklizená pro případ, že přijde nečekaná návštěva. Jemné Ryby tedy mají smysl pro pořádek a úklid je pro ně samozřejmostí.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://themindsjournal.com/zodiac-signs-when-cleaning/

https://www.thespruce.com/how-each-zodiac-sign-overcomes-their-biggest-cleaning-and-tidying-woes-4707688

https://cookit.guru/zodiac-signs-and-cleaning/

https://thoughtcatalog.com/alana-capri/2017/10/zodiac-signs-ranked-from-cleanest-to-sloppiest/

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip