Babinet.cz  /  Recepty  /  Dětská jídla  /  Chutnější, zdravější a mnohem levnější než v obchodě! Domácí pribináček připravíme za pár minut!

Chutnější, zdravější a mnohem levnější než v obchodě! Domácí pribináček připravíme za pár minut!

30.1.2022 - AndreaP.

Velmi těžko se bude hledat dítko, které by nemělo rádo Pribináček (či jinou jeho obdobu), výrobků podobného typu je na trhu více a všechny mají jedno společné. Díky smetaně jsou tučné, díky přidávanému cukru pak taky velmi sladké (i to je důvod, proč to dětem tak chutná) a plné doplňujících nežádoucích přísad. Lahodný smetanový krém v malých pestrých kelímcích na nás bezelstně číhá v nákupních regálech, ideálně v úrovni výšky očí dětí, a čím je jeho obsah menší, tím vyšší je cena. A jelikož cena zejména mléčných výrobků šla v těchto týdnech raketově nahoru, zažívají mnohé maminky v obchodě těžké dilema. To je realita dnešní doby. A jak mnoho maminek ví, jeden kelímek málokdy dítku stačí. Pojďme si tedy společně tuto pochoutku udělat ve zdravější a hlavně levnější verzi sami doma.

(fotografie: Pixabay)

Potřebujeme:

  • 1/2 l mléka
  • 1 vanil. puding
  • 60 g cukru

Klasickým způsobem uvaříme puding a necháme ho vychladit.

Vychladlý pudink vlijeme do mixéru a po troškách přidáváme 250 g měkkého tvarohu. Pokud chceme s příchutí, přidáme navíc 4 lžičky oblíbeného džemu (například rybíz nebo jahodu).  Vyšleháme, dáme do misek a necháme vychladit. Před podáváním můžeme přizdobit i kousky ovoce.

 

(zdroj: redakce, napsala Andrea Pastirčáková)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip