Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Lidé ve znamení Vodnáře mají chápavou povahu, ale ve vztahu jsou spíše zdrženliví

Lidé ve znamení Vodnáře mají chápavou povahu, ale ve vztahu jsou spíše zdrženliví

23.1.2022 - redakce Babinet.cz

Právě nastupuje další znamení zvěrokruhu, znamení Vodnáře. Od slunovratu se pohyb Slunce obrátil, nyní znovu stoupá po obloze vzhůru a od 2. února je již den o celou hodinu delší. Symbolem tohoto jedenáctého znamení zvěrokruhu je proud vody, který představuje služebníka lidstva, jenž vylévá vodu poznání, aby utišil žízeň života. O souhvězdí Vodnáře se zmiňuje mimo jiné již Arátos ve 3. století př. Kr. a Ptolemaios zapsal 47 hvězd z této oblasti.

fotografie: Freepik

Vodnář má vládnoucí vliv nad severovýchodní Evropou, tedy nad Litvou, Polskem, Švédskem a Pruskem i s přilehlými německými městskými státy jako jsou Hamburk a Brémy. Barva Vodnáře je nebeská modř, tyrkysová a fialová. Fialové by se však měli vyhýbat Vodnáři s psychickými potížemi. Kameny vhodné pro toto znamení jsou například ametyst, akvamarín, amazonit, granát nebo tyrkys. Co se týče vůní, doporučují se pro Vodnáře květinovo – dřevité vůně a ovocné tóny.

Ochranná křídla nad Vodnáři rozpíná anděl Benten.

Slunce ve Vodnáři povzbuzuje Saturna, vyvádí lidi narozené v tomto znamení z temnot k vysokomyslným cílům a dává jim silný charakter. Luna však může Vodnáře zavést k četným zklamáním. Vodnáři jsou hledači pravdy, kteří se rádi podělí o to, čemu se naučili. Podle některých názorů symbolizuje Vodnář Ganyméda, jehož vynesl orel na křídlech na nebesa, aby se zde stal číšníkem bohů. Před rokem 1781, než byla objevena planeta Uran, byl Vodnář spojován s planetou Saturn. Od doby, kdy vešla ve známost existence Uranu, označují astrologové za vládce Vodnáře právě planetu Uran.

Originální a nekonvenční Vodnáři bývají pokrokoví a nezávislí. Hrají vždy úlohu nezaujatého pozorovatele a jsou schopni hodnotit každou situaci nezúčastněným, věcným pohledem. To znamená, že dokážou uvažovat z hlediska skupinového povědomí, chápou, že každý člověk je individualitou projevující se uvnitř většího celku. Pro Vodnáře, kteří se často zapojují do obecně prospěšných hnutí a kampaní za spravedlivé věci, je toto humanitářské vědomí příznačné. Vodnářům je cizí separatismus a jsou přátelští, schopni mluvit i s lidmi, které vidí poprvé, jako kdyby se s nimi znali odjakživa.

Ve znamení Vodnáře se narodilo snad největší množství slavných osobností. Můžeme jmenovat například Abrahama Lincolna, tanečního mistra Michaila Baryšnikova, Ronalda Reagana nebo pruského krále Fridricha Velikého. Ve znamení Vodnáře se narodil také například Ondřej Brzobohatý nebo též známá návrhářka Blanka Matragi.

Jaký je Vodnář?

V lásce a manželství se Vodnáři shodnou s většinou ostatních znamení, protože často mají chápavou povahu. Nejvhodnější partneři pro Vodnáře jsou Blíženci, Lvi a Váhy. Ve vztazích je Vodnář spíše zdrženlivý a nedělá si zrovna těžkou hlavu s tím, jestli přijde na schůzku dříve nebo později.

V zaměstnání potřebují mít Vodnáři pocit, že dělají něco správně a pro lidstvo, nikoliv jen tak zbůhdarma. Jestliže naleznou povolání, kde získají pocit, že jsou ve společnosti dobrým a přínosným občanem, pak sami budou velice šťastni a budou se naplno rozvíjet.

Co se týče podnikání, dokážou Vodnáři skvěle smlouvat. Jsou z nich také vynikající organizátoři společnosti, protože dokážou vzbudit zájem. Dobře si vedou rovněž i na poli práva a v politice. Mají dobře vyvinuté nejen technické dovednosti, ale i věštecké schopnosti, takže mohou vynikat jako věštci, kartáři, bylinkáři a podobně.

 

napsal Petr Matura

zdroj: Nicolas Campion: Praktická astrologie,Wynne Griffon Astrolgie, horoskopy-horoskop.cz aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

abrakagabra
23.1.2022 17:36

To souhlasí, zdraví Vás také jedna Vodnářka :)

Další z magazínu

Náš tip