Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Všechno se netočí kolem hubnutí. Tipy, které prospějí zažívání

Všechno se netočí kolem hubnutí. Tipy, které prospějí zažívání

21.1.2022 - redakce Babinet.cz

Pokud se teď z minuty na minutu zbrkle rozhodnete, že potřebujete radikálně snížit váhu, nikam to nepovede. Bez rozmyslu se poženete za něčím, co jste si rychle rychle předsevzali, a bude vás jen frustrovat, že se nedaří. Navíc, odlehčení není o hubnutí. Tedy není JEN o hubnutí. Ztráta pár kil je příjemným doprovodným bonusem. Ale hlavně vám bude po vánočním hodování podstatně lépe, utužíte zdraví a budete mít novou energii.

fotografie: Freepik

7 tipů, které prospějí zažívání

Když je v pořádku zažívání, je víceméně v pořádku všechno. Necítíte se plní, unavení a máte lepší náladu. Všechno souvisí se vším a tak je start roku skvělou příležitostí jak pro své zdraví a náladu něco prospěšného udělat.  Příjemné je i to, že nejde o žádné velké zásahy do denní rutiny. Stačí pár drobných změn.

Dostatečný spánek

Často zapomínáme, že nadváha a spánek úzce souvisí. A přitom je to tak prosté. Spíte málo? Hladovíte. Spíte dostatečně? Pocit hladu je ukočírovatelný. Jednoduše řečeno, při nedostatku spánku se člověk mnohem méně před jídlem uhlídá a už to jede. V neposlední řadě se ale tělo ve spánku především regeneruje. Tak regenerujte a odpočívejte.

Pohyb

Každodenní svižná procházka je tělu i psychice jedině ku prospěchu. Přece neslyšíte poprvé, že si na čerstvém vzduchu pročistíte hlavu. A čistá hlava není tolik těžká. Odlehčíte tak psychice a rozhýbete střeva. Něco jako odlehčení sakumprásk.

Bylinné čaje

Udělejte si z bylinných čajů nový zvyk a bude vám hej. Odpočíváte a usrkáváte blahodárný čaj z heřmánku … nejen, že se díky němu zbavujete plynatosti, ale opět takovou chvilkou pro sebe prospíváte psychice a náladě. Konkrétně na žaludek zkuste také čaj mátový, nebo pampeliškový.

Uberte z talíře

K menším a častým porcím už bylo napsáno mnohé. A stále se na tomto moudru nic nemění. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Nic lepšího pro tělo pořád nikdo nevymyslel a už asi ani nevymyslí.

Alkohol ne

Od alkoholu si dejte na pár dní pauzu. Tělo zdecimované svátky si tak nebude muset přidělávat starosti se zpracováváním zmíněného a vymaníte se tak ze spárů kalorií, které alkohol obsahuje. Ale nemusíte zoufat. Vína se v rozumné míře nebojte. Avšak vaječný likér, který vám po svátcích sídlí v lednici, ten je zapovězený.

Správné koření

Není koření, jako koření. Třeba pepř a červená paprika vám podrážděný žaludek ještě víc nabourají. Zato kmín, skořice a fenykl vašemu trávení jednoznačně prospějí.

Voda, voda, voda

Voda odplavuje škodlivé látky z těla. Tedy vás pročistí, ale také utlumí případný hlad. A kde není hlad, tam není další zbytečné jídlo ve spěchu. A kde není jídlo ve spěchu, tam není zaplácnutý žaludek.

napsala Bára Klímová

zdroj:

redakce

https://www.dama.cz/clanek/10-rannich-navyku-ktere-vam-pomohou-zhubnout#part=1

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip