Babinet.cz  /  Recepty  /  Rady a postřehy  /  Majoránka se uplatní nejen v kuchyni! Ze tří surovin si připravíme skvělou mast na rýmu jako první pomoc

Majoránka se uplatní nejen v kuchyni! Ze tří surovin si připravíme skvělou mast na rýmu jako první pomoc

21.1.2022 - AndreaP.

V současné zimní době se na nás viry valí ze všech stran, to už všichni víme. Také víme, že jeden z nejotravnějších projevů nemoci je rýma. Člověka nejprve svědí nos, pak začne kýchat, slzet, následně nemůže dýchat, v noci nemůže spát a nálada klesá na bod mrazu. Odřený nos už je pak pomyslnou třešničkou na dortu podrážděnosti. A tak my dnes kuchyň, která je většinou místem přípravy pokrmů, použijeme na výrobu "lektvaru".  Pokud jako bonus připravíme také silnou česnečku či pořádný vývar, pacient to určitě ocení.

(fotografie: Pixabay)

Jak si tedy připravíme majoránkovou mast na rýmu? Postup je velice jednoduchý, potřebovat budeme jen 3 věci a všechny máme většinou doma. Pojďme na to.

  • 1 polévková lžíce červeného vína
  • 1 čajová lžička majoránky
  • 1 polévková lžíce másla (nesoleného)

 

Lžíce červeného vína se vaří cca jednu minutu s čajovou lžičkou majoránky, přidá se 1 polévková lžíce másla, roztaví se, přecedí se, nechá se vychladnout a uloží poté do chladničky. Mast se vtírá do nosu a jeho okolí.

Tip: při dostatku času nechte nejprve majoránku ve víně marinovat (ideálně přes noc)...pak následuje postup výše.

(zdroj: recept pochází od uznávaného znalce bylin pana Váni)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

petra.svr
21.1.2022 10:47

wow to musím vyzkoušet. Mám z ní ráda čaj a často jí přidávám do polévek, ale mastičku? To vypadá dobře

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip