Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  I hluboký výstřih může působit elegantně a vkusně. Jak na to?

I hluboký výstřih může působit elegantně a vkusně. Jak na to?

5.1.2022 - redakce Babinet.cz

Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát a jak velké máte poprsí. Rafinovaný výstřih sluší každé ženě i postavě, a navíc působí dokonale žensky. Jak ho tedy správně nosit?

Možná vás nepřekvapí, že výstřihů existuje hned několik typů. Vedle klasického kulatého či takzvaného do „V“ najdete další desítku méně častých, přitom ovšem velice zajímavých a slušivých tvarů. Hluboký výstřih však známe všechny velmi dobře. Pro ty z vás, které mají hluboké výstřihy v oblibě, máme pár tipů, jak je správně nosit tak, aby výsledný dojem nepůsobil vulgárně, ale naopak smyslně a žensky.

fotografie: Pexels

Jak správně nosit hluboký výstřih?

Hluboký výstřih nikdy nemůže působit lacině, je-li zvolen pro vhodnou událost. Jestliže tedy pracujete v bance za přepážkou nebo jako učitelka v mateřské škole, hlubokým výstřihům se spíše vyhněte. Hluboký výstřih není vhodným řešením ani ve chvíle, kdy se jdete poprvé seznámit s rodiči svého partnera. Jestliže se však chystáte na večírek, na ples či koncert, správným typem hlubokého výstřihu nemůžete nic pokazit. 

Hluboký výstřih a malá prsa

Jste-li majitelkou spíše menšího poprsí, rozhodně byste se neměla hlubokých výstřihů bát. Naopak. Hluboké výstřihy mnohdy totiž působí daleko přitažlivěji na menším poprsí.

Hluboký výstřih a větší poprsí

Pokud máte naopak prsa větší než trojky, již je zapotřebí dobře zvážit, zda hluboký výstřih zvolit, aby dojem z celého outfitu nepůsobil lacině. 

Řídit se můžete například všeobecným pravidlem, že by vám neměl koukat více jak centimetr žlábku mezi prsy.

Abyste až příliš neupozorňovala na vaše poprsí, ale zároveň ho nechala krásně vyniknou, zvolte správný střih výstřihu. Pro větší poprsí jsou vhodné takzvané výstřihy do „V“. Samozřejmě ne až příliš hluboké, jak už jsme zmiňovali výše, centimetr žlábku stačí.

Výstřih do „V“ navíc opticky prodlouží krk a nepůsobí tak prvoplánově

Aby dekolt nebyl až příliš holý, můžete ho doplnit jemnějším náhrdelník, který bude sahat buď nad žlábek, nebo pod prsa. Nikdy by se náhrdelník neměl ztrácet v mezeře mezi ňadry. Zároveň by také neměl být příliš výrazný. Raději volte spíše řetízek s jemnějším přívěškem. Masivní a robustní řetízek si ponechte raději k roláku.

Vyhýbejte se také příliš kulatým a hranatým výstřihům. Prsa mohou v tomto otevřeném typu výstřihu působit povadle.

 

napsala Dana Klementová

zdroj: redakce, https://www.fashionmagazin.cz/jak-nosit-vystrih/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz