Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Sky Walk nebo světoznámá kostnice. I takový je Hallstatt

Sky Walk nebo světoznámá kostnice. I takový je Hallstatt

17.12.2021 - redakce Babinet.cz

Když Horní Rakousko, pak rozhodně Hallstatt. Ten si nesmíte nechat ujít. Ať už vyrážíte na dovolenou coby zapálení lyžaři, nebo jde o blahodárný zimní relax s rodinou, Hallstatt je v každém případě tím pravým ořechovým.

Hallstatt: fotografie Freepik

Jen málokteré místo je tak čítankově malebné, jako je tomu právě u Hallstattu. Není proto divu, že turisté toto ikonické rakouské městečko na břehu Halštatského jezera považují za jedno z nejkrásnějších míst a rádi se do něj opakovaně vrací.

Pokud tedy plánujete lyžování v Horním Rakousku, určitě se vydejte i do těchto úchvatných končin, které právem patří k ceněným památkám UNESCA. Na rozjímavé duše čeká pohádková projížďka v saních tažených koňmi, zvídavé povahy uspokojí návštěva kostnice a na své si přijdou i milovníci pěší turistiky. Divoká lyžovačka je zde samozřejmostí a o zharmonizování těla i ducha se postarají místní kavárničky.

Ubytování v Hallstattu

Abyste si mohli krásy Hallstattu užívat naplno, potřebujete nejdříve někam složit hlavu. A právě otázka ubytování v tomto případě není žádným problémem. Z široké palety ubytovacích možností si vybere každý. Nutno vzít na vědomí, že ubytování v samotném Hallstatu vás bude stát více než tomu je v okolí, ale litovat nebudete. Kompletní servis a luxus rakouského stylu vám jistě přijde vhod.

Ani okolní ubytovací zařízení s příznivějšími cenami však nejsou o nic horší. Je vašemu srdci bližší rustikální charakter? Rodinný hotel s prvky domácí pohody? Nebo je vaším favoritem spíše hotel se vší parádou a špičkovým servisem? Stačí si jen vybrat. Tyto a mnohem více možností v Horním Rakousku máte. Tak jako tak, jedno je jisté. Ať se ubytujete kdekoliv, na běžkařské trasy, sáňkařské dráhy a do lyžařských středisek se vždy dostanete maximálně pohodlně.

Co navštívit

Zimní období Hallstattu přeje a pořádně mu přidává na půvabu. Krajina, která se nikdy neokouká, pokrytá sněhovou peřinou, je fascinující zážitek. Kam se tedy v srdci salcburské solné komory konkrétně vypravit?

fotografie: Freepik

Vyhlídka Sky Walk

Až budete po návratu domů blízkým a přátelům vyprávět, že jste měli hlavu v oblacích, vůbec nebudete lhát. Na této nebeské stezce v nadmořské výšce přibližně 2 700 m máte tendenci dotknout se mraků a naskytne se vám neopakovatelný výhled. Máte li štěstí na jasný den, pokocháte se pohledem až do Čech. A přírodní krásy Dachsteinu? Budete je mít rázem jako na dlani.

Hallstattská kostnice

Cílem toulek zasněženými božskými uličkami by jistojistě měla být i Hallstattská kostnice v Kapli Sv. Michala. Jde o jedno z nejzajímavějších turistických míst Hallsattu. Zástupy návštěvníků přijíždějí rok co rok obdivovat mimořádnou sbírku umělecky zdobených lebek. Dekorativní nápisy a malby pocházejí jak z 18, tak dokonce i z 20. století.

Solné doly

Nejstarší solné doly v Evropě jsou návštěvníkům zpřístupněny v určitých hodinách. Součástí komentované prohlídky jsou jak zajímavé informace o těžbě soli a o jejím původu v této oblasti, tak i sjezd po dvou hornických skluzavkách. K dolům na hoře Salzberg se můžete nechat vyvézt lanovkou a během jízdy si užívat neskutečně krásnou přírodu Horního Rakouska.

Lyžařská oblast Dachstein West

Lyžařský region Dachstein West vás ohromí. Sjezdovky rozmanitého charakteru jsou jako stvořené jak pro profesionály, tak pro rekreační lyžaře či úplné začátečníky. Zábavný lyžařský region má pro každého něco. Monumentální výhledy do okolních hor, perfektně připravených a precizně udržovaných 140 sjezdovkových kilometrů a nechybí ani vybrané lahůdky vlídných alpských hostitelů.

Dachsteinská ledová jeskyně

K nejrozsáhlejší ledové jeskyni v Evropě, zvané také Obří, se opět dostanete lanovkou. Už samotná jízda kabinkou je nezapomenutelný zážitek. Úchvatná scenérie je jedinečnou podívanou. V cíli vás pak společně s průvodcem čeká hodinová prohlídka jeskyně. Všudypřítomné masivy ledu, osmimetrový ledový stalagmit i lávku přes dóm zkrátka musíte vidět.

napsala Bára Klímová

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip