Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak ideálně kombinovat oblečení? Které barvy a střihy se k sobě hodí?

Jak ideálně kombinovat oblečení? Které barvy a střihy se k sobě hodí?

1.12.2021 - redakce Babinet.cz

Máte plnou skříň oblečení, ale stále se trápíte s tím, jak jednotlivé kousky ideálně kombinovat? Tak právě pro vás jsme si připravili dnešní článek, který je plný tipů na oslnivé outfity. 


fotografie: Pexels

Jak na výraznější barevné kombinace?

Pokud tvoří základ vašeho šatníku především černá, béžová, bílá či hnědá barva, není třeba si s kombinací jednotlivých kousků dávat takovou práci. Všechny tyto neutrální odstíny se dají vzájemně snadno kombinovat, a je proto jen malá pravděpodobnost, že by výsledný dojem z celkového outfitu nebyl lichotivý. S neutrálními tóny zkrátka nemůžete šlápnout vedle.

Ovšem zkombinovat barevnější kousky, a působit přitom vkusně, to dokáže být náročnější. Jakých barevných kombinací je proto dobré se držet, nebo čím se nechat inspirovat, aby celkový dojem z výsledného outfitu působil co možná nejlépe?

Pokud si nejste s kombinováním barevných kousků ještě tak úplně jistí, máme pro vás jednoduchého pomocníka – barevný kruh. S jeho pomocí chybu zaručeně neuděláte. 

fotografie: Pixabay

Pestrá trojice 

Chcete-li kombinovat rovnou tři různé barevné odstíny, stačí, když si do barevného kruhu libovolně vložíte pomyslný trojúhelník a jeho vrcholy vám vždy ukáží na tři barvy, které budou společně vypadat opravdu skvěle. A i když se to na první pohled nemusí zdát, opravdu to funguje. Například taková zelená barva v kombinaci s fialovou a oranžovou barvou vypadá naprosto fantasticky. Stačí pouze zvolit vhodný odstín a sytost barvy

Hravé duo

Pokud ovšem dáváte raději přednost méně extravagantnějším outfitům, můžete zkusti vsadit pouze na dvě barvy

Představte si, jak barevným kruhem prochází jedna pomyslná čára. Dvě barvy, které se vám ukazují na jejích koncích, opět dokáží vykouzlit velmi povedenou barevnou kombinaci. 

Dále pak pro získání dvou harmonicky působících barev zkuste vsadit na dvě sousední barvy. Protože právě i dvě sousední barvy spolu mohou působit naprosto oslnivě. Taková červená v kombinaci s růžovou dokáže být skutečnou pastvou pro oči. 

Oversized kousky v kombinaci s těmi slim

A je-li řeč o kombinaci oblečení, rozhodně je dobré si uvědomit, že odstín není to jediné, na co je třeba se zaměřit. I jednotlivé střihy by spolu měly působit harmonicky.

Obecně tedy platí, že je vhodné kombinovat spíše volnější střihy oblečení s těmi obtáhlejšími. Vždy se tedy snažte oversized kousky vhodně kombinovat s těmi slim.

Například k velkému kabátu, ze kterého vám vykukuje pouze část nohou, zvolte spíše slim džíny, které podtrhnout vaše štíhlá lýtka a dodají celkovému outfitu ženskost a eleganci. Stejně je tomu i u nejrůznějších oversized svetrů a mikin, které jsou letošní zimu velkým hitem. I ty se snažte kombinovat spíše s upnutějšími kalhotami. 

napsala Dana Klementová

zdroj: https://www.blaire.cz/blog/jak-kombinovat-barvy-obleceni--barevne-serie-blaire/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip