Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Podzim je ideální doba k založení trávníku. Ještě máte pár dní čas

Podzim je ideální doba k založení trávníku. Ještě máte pár dní čas

8.11.2021 - redakce Babinet.cz

Zakládání trávníku se obvykle doporučuje na jaře nebo na podzim. Ovšem jaro není ideální, protože většinou moc neprší. Proto se trávník většinou mnohem lépe zakládá na podzim, ideálně od začátku září do poloviny listopadu. Jak na to? Poradíme vám.

fotografie: Unsplash

V první řadě si určete, kde přesně chcete mít pěkný anglický trávníček. Všechny plochy ošetřete pomocí půdní frézy, či jiného stroje určeného k orání. Mimochodem tyto stroje obvykle půjčují různé hobby markety a nebývá to drahé. Za 24 hodin většinou zaplatíte asi tisíc korun.

Ošetření půdy

Jakmile máte zoráno, tak je potřeba rozbít větší hroudy hlíny a také z půdy vyhrabat všechny kameny. Ty by vám totiž následně vadily při sekání trávy. Odlétávaly by od sekačky a kazily ji, či strunu.

Jakmile bude ošetřeno, tak půdu prohnojte. Poté je potřeba prostor zarovnat. Lze to udělat pomocí speciálního válce, jenž si také snadno vypůjčíte. Zarovnat půdu ale lze i pomocí prkna. Poté je nutný celý prostor pokropit vodou a rovnoměrně osít osivem. Poté připravený budoucí trávník znovu pěkně zalijte. Aby se růst urychlil, tak je fajn zem přikrýt plachtami nebo igelity.

Pravidelná zálivka

Podzim je ideální kvůli vlhkosti. Kdyby přeci jen nepršelo, tak bude dostatek rosy. V případě, že začne být sucho, tak je nutné trávník zalévat každý den. Během pár dní vyrostou první zelené „vlásky“. Když potom na takto založený trávník napadne sníh, tak bude pěkně do jara sílit.

 

napsala Zuzana Zelenková

zdroj: redakce

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip