Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Knírky a vousky trápí i ženy. Jak se nevzhledného porostu zbavit jednou provždy

Knírky a vousky trápí i ženy. Jak se nevzhledného porostu zbavit jednou provždy

30.10.2021 - redakce Babinet.cz

Knírek na ženské tváři, která dáma by ho chtěla? Zatímco ještě v 19. století něco takového bylo žádoucí, dneska vousy u žen rozhodně nepatří mezi okrasu. Spoustě žen však vousy na obličeji rostou. V moderní době ale již existuje řada způsobů, kterými se nepříjemné skutečnosti snadno zbavíme.

fotografie: Freepik

S ochlupením v obličeji se potýká každá druhá žena. Nejvýraznější bývá v létě, alespoň tedy v případě, kdy ochlupení nezesvětlá. Pokud vousky zůstanou černé, tak se při opálení ještě více zvýrazní.

Tato nepříjemnost souvisí také s hormonálními výkyvy, dědičností, ale i s původem dívky. Některé národy s tím jednoduše mají větší problémy, než jiné.

Ochlupení v obličeji by se nikdy nemělo holit. Zbytečně se tím dráždí pokožka a opravdu by naopak mohlo rychleji a intenzivněji růst. Když už se s tím chcete potýkat samy, berte si ku pomoci raději pinzetu. Je to efektivnější, ale také bohužel bolestivější. Pár chloupků takhle ale odstranit zvládnete. Určitě existuje také možnost sáhnout po speciálních přístrojích, které je nejen odstraní, ala také způsobí to, že chloupku řídnou a ztenčují se.

Vosk nebo cukr

Mezi další velmi dobré metody patří také vosk a cukr. Jedná se však o záležitost, kterou je lepší absolvovat v salónu, u odborníků. Ošetřená místa budou pár dní podrážděná, takže je lepší metodu podstoupit ve chvíli, kdy si neplánujete žádné schůzky.

Ovšem pozor, v případě, že tuto metodu chcete podstupovat samy, tak je dobré vědět, že byste si mohly strhnout také kousek pokožky. Takže pozor na poranění a raději opravdu zajděte za profesionály.

Krémy

K ošeření knírků a dalších vousků jsou účinné také nejrůznější depilační krémy. Ovšem pozor, opravdu striktně se držte toho, že nesmíte sáhnout po krémech určených na jiné partie, takové by vám v obličeji mohly nadělat spíše paseku.

Na bělící krémy zapomeňte, ty vám mohou způsobit nepříjemné pigmentové skvrny a to opravdu nechcete.

Zbavte se jich navždy

Pokud chcete, aby z vaší tváře vousky zmizely napořád. Běžte na laser. Dalšími účinnými metodami jsou také fotoepilace nebo ultrazvuk. Aby byl výsledek stoprocentní, určitě budete sezení podstupovat opakovaně.

 

napsala Zuzana Zelenková

 

zdroj: redakce, https://www.healthline.com/health/women-shaving-face#facial-shaving-tips

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
1.11.2021 00:37

Naštěstí jsem tento problém nikdy neměla, ale chápu že některé dámy to může trápit. Naštěstí je dost způsobů, jak se knírku zbavit:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip