Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  3 svačiny do krabičky i pro vybíravé děti

3 svačiny do krabičky i pro vybíravé děti

26.10.2021 - redakce Babinet.cz

Jak docílit toho, aby se krabičky s jídlem ze školy vracely prázdné a malí strávníci spokojení? Máme pro vás 3 tipy na zdravé svačiny do krabičky.

Dětské svačiny nejsou jen zdrojem energie, ale také jsou pojidlem při nově vznikajících přátelstvích. Doma připravované svačiny jsou zdravější, levnější a také je můžete upravit chutím školáka.

Při přípravě svačiny nezapomínejte ani na pitný režim. Vodu, čaj nebo ochucenou šťávu si děti mohou z domu odnést ve Zdravé lahvi, která je vyrobena z polypropylenu určeného pro lékařské použití. Nemusíte tak mít obavy z ftalátů a změkčovadel, které se do plastu přidávají. Zdravou lahev můžete ohřívat v mikrovlnce, mýt v myčce na nádobí a vyvářet jako kojenecké láhve.

 

3 tipy na svačiny do krabičky

 

Tortilové rolky

Jídlo má být zábava! A tyhle rolky si oblíbí děti i vy. Jsou totiž hotové za chviličku a můžete do nich přidat cokoliv, co zrovna najdete v ledničce.

Budete potřebovat: pšeničnou nebo kukuřičnou tortilu, krémový sýr, šunku, plátkový sýr, natrhaný salát, lístky špenátu nebo polníčku, okurku, papriku nebo jinou oblíbenou zeleninu.

Postup: tortilu namažte krémovým sýrem a navrstvěte šunku, sýr a zasypte salátem nebo špenátem. Ve středu vytvořte proužek z okurky a mrkve nakrájených do tenkých hranolků a zamotejte jako palačinku. Vznikne vám tak roláda, kterou nakrájejte na kratší části a uložte do krabičky.

Obložený chléb originálně

Už dávno by svačina neměla být jen bílá houska se sýrem nebo šunkou. Povyšte housku o 2 třídy výš. Řekneme vám, jak na to.

Budete potřebovat: oblíbený chléb, housku nebo ciabattu, máslo, kvalitní šunku, plátkový sýr, ředkvičky, rajčata a slunečnicová semínka.

Psát postup na obložený chléb je nejspíš zbytečné. Pro děti je ale důležité, aby ve svačině něco křupalo – takže se vždy snažte přidat okurku, mrkev, ředkvičky nebo silnější vrstvu ledového salátu. A nebojte se experimentovat! Zaměňte semínka za vlašské ořechy, sušená rajčata nebo jiný druh sýru.

DIY jogurt v krabičce

I sladké snídaně mohou dostatečně zasytit. Pokud navíc dětem připravíte do krabičky ingredience, rádi si o velké přestávce svou svačinu připraví sami.

Budete potřebovat: bílý jogurt, domácí granolu nebo müsli, nakrájené různé ovoce a směs oříšků.

Abyste mohli všechno poskládat do jedné krabičky, kupte řecký jogurt v nízkém obalu. Do poloviny krabičky uložte nakrájené ovoce (kousek banánu, jablko, maliny a borůvky nebo cokoliv jiného). Do druhé poloviny dejte jogurt, v uzavíratelném sáčku granolu a v menším sáčku ořechy. Sáčky můžete znovu používat. Školák bude rád, že si sám vybírá, čím si jogurt ochutí.

Připravené jídlo zabalte tak, aby ho nepoznamenalo ani méně šetrné zacházení v batohu školáka. Ideální jsou pevné a znovupoužitelné krabičky, které můžete uvnitř ještě rozdělit. Nesmíchá se tak připravená svačina s ovocem nebo zeleninou a vy omezíte jednorázové sáčky a spotřebu potravinové fólie nebo alobalu.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Toblerka
20.10.2022 01:25

Nevím proč, ale můj syn by chtěl na svačiny ideálně jen sušenky a sladkosti. Není to dobré a já to vím. Jenže když mu nachystám rohlík se salámem nebo zeleninu, tak mi to dones domů s tím, že to prostě nesnědl… Máte to doma taky takhle někdo?

Soboltkovarad
22.10.2022 23:03

Jo jo, jsou to prostě děti. Ono ale hodně taky dělá to co jíte doma. Neříkám, že u nás to bylo nějak růžové, také máme rádi sladké a dobroty, ale i tak se snažím kupovat alespoň zdravé dobroty a svačinky pro sebe i děti.

Toblerka
26.10.2022 06:10

Jaké zdravé dobroty kupujete?

Rouskalova
30.10.2022 22:50

V poslední době beru hodně pro děti dobroty od loskrupos.cz Jednou mi to dala ochutnat kamarádka u nich doma a jsou prostě úžasné.

Další z magazínu

Náš tip