Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak ideálně pečovat o ruce během chladnějších dnů

Jak ideálně pečovat o ruce během chladnějších dnů

16.9.2021 - redakce Babinet.cz

Toužíte po sametově hebké, vláčné a vyživené pokožce rukou? V tom případě byste jí obzvlášť během chladnějších dnů měli věnovat zvýšenou pozornost. Jak tedy o ruce během podzimu a zimy ideálně pečovat? To si můžete přečíst v následujícím článku.

fotografie: Freepik

Jak mít během zimy hebké a vyživené ruce?

Říká se, že perfektně upravené nehty a ruce jsou tou nejlepší vizitkou každé ženy i muže. Ovšem právě zima nám s tím zrovna příliš nepomáhá. Během chladnějších dnů pokožka našich rukou praská, svědí a nepůsobí zkrátka příliš hezky. Kromě toho dokáže být takto popraskaná pokožka rukou opravdu velmi nepříjemná až bolestivá. Dopřejte proto během letošní zimy i vy svým rukám dostatečnou péči a uvidíte, jak snadno se díky tomu můžete popraskaným rukám a nepříjemným pocitům pnutí vyhnout.

Krémy a zase krémy

Tím nejdůležitějším předpokladem pro hebké ruce je jejich dostatečná hydratace. Právě s tím vám mohou jednoduše pomoci nejrůznější hydratační krémy na ruce.

Při výběru vhodného krému se snažte dávat přednost těm s obsahem bambuckého másla, glycerinu nebo avokádového oleje. Pozor si naopak dávejte na intenzivně parfémované krémy, které by vás v případě drobných prasklinek na kůži mohli štípat a pálit.

Aby vaše ruce navíc byly skutečně intenzivně hydratované, je zapotřebí je během podzimu a zimy mazat ideálně 6x denně. Nezapomeňte si pro to nějaký ten krém přibalit i do školního batohu, pracovní tašky či do auta.

Hydratační mýdlo

Běžná ruční mýdla mohou pokožku rukou zbytečně vysoušet. Při výběru vhodného čisticího přípravku na ruce se proto snažte dávat přednost hydratačním mýdlům, které vaši pokožku zbytečně nevysouší, ale naopak ji nádherně vyživí.

Obzvláště v této době, kdy mytí a dezinfekci rukou věnujeme zvláštní pozornost, je třeba dobře zvážit, jaké mýdlo si pořídíte. Stejně jako tomu bylo u krému, i u mýdel si všímejte složení a zvažte, která ingredience

Vsaďte na peeling

K sametově hebké a jemné pokožce rukou vám může pomoci také peeling, který zbaví pokožku rukou odumřelých kožních buněk, nečistot a zanechá ji nádherně vláčnou.

Ovšem pozor, peeling nepoužívejte příliš často, aby zbytečně nedošlo k podráždění pokožky. Ideální je používat peeling jednou týdně.

Nezapomínejte na rukavice

Pokud toužíte po skutečně krásných rukách, tak rozhodně nezapomínejte na rukavice. A tím máme na mysli gumové rukavice na úklid i pletené rukavice na zimu. Právě voda, chlad a vítr jsou totiž těmi nejčastějšími faktory, které mají suché a popraskané ruce na svědomí.

napsala Dana Klementová

zdroj: idnes.cz, redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip