Babinet.cz  /  Recepty  /  Nápoje  /  Zázračná šťáva z mrkve! Díky skvělým nápojům dodáte tělu vše potřebné!

Zázračná šťáva z mrkve! Díky skvělým nápojům dodáte tělu vše potřebné!

12.8.2021 - AndreaP.

Víte, že 100% mrkvová šťáva je vynikajícím, posilujícím a vitalizujícím prostředkem? Nejen, že působí proti onemocnění očí, zánětu krčních mandlí, vedlejších nosních dutin a dýchacích orgánů, ale příznivě působí i při poruchách štítné žlázy, žlučníkových a ledvinových kamenech, různých kožních onemocněních a při léčbě hnisavých ran. Má preventivní a léčivý účinek při arterioskleróze, protože reguluje metabolickou výměnu tuků v organismu. Pomáhá udržovat zdravé zuby a strukturu kostí. Zvyšuje odolnost proti infekcím, zabraňuje tvorbě vředů a otoků. Navíc chrání nervový systém (stres), čistí játra a střeva.

(fotografie: Pixabay)

Nemáte mrkvovou šťávu rádi? Zkuste si namíchat některý z následujících nápojů. Chutí budete jistě překvapeni.

(fotografie: Pixabay)

Vitamínový kamarád

  • Nejlépe v šejkru smíchejte 10 cl mrkvové šťávy, 5 cl pomerančového džusu, 2 cl citronové šťávy, 4 cl smetany a 1 lžičku medu. Nápoj podávejte ve vysoké sklenici bez stopky, takzvaném tumbleru.

Red Eye

  • V šejkru s ledem promíchejte 5 cl mrkvové šťávy, 5 cl rajčatové šťávy, 2 střiky tabasca a 1 špetku soli. Přes sítko nalijte nápoj do vinné skleničky.

Inkognito

  • V šejkru s ledem smíchejte 3 cl mrkvové šťávy, 2 cl pomerančového džusu, 1 cl citronové šťávy a 2 cl Cointreau (bezbarvý sladký likér s pomerančovou příchutí). Přes sítko nalijte do koktejlky a konzumujte.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip