Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Jak správně vybrat parfém na internetu

Jak správně vybrat parfém na internetu

26.8.2021 - redakce Babinet.cz

Hledáte novou a zajímavou vůni pro sebe, nebo jako dárek? V takovém případě se vám mohou hodit rady pro správný výběr parfému na internetu. Stačí dodržet několik jednoduchých zásad a pracovat s tím, jaké vůně vám voněly v minulosti. Díky tomu jistě dokážete zvolit takovou vůni, kterou si zamilujete pro každodenní používání.

fotografie: Pixabay

Oblíbená značka parfémů

Jakmile si oblíbíte jednu značku parfémů, většinou snadno narazíte na podobnou vůni, která se vám také zalíbí. Právě značka tak může posloužit jako první orientační bod při výběru té správné vůně, se kterou budete maximálně spokojeni. Když následné zúžení nabídky provedete i podle následujících rad, úspěch se jistě dostaví.

Orientace podle druhu vůně

Kvalitní parfémy je možné rozdělit do několika základních druhů. Označuje se tak typ vůně. Ta může být například orientální, květinová, aromatické, kořenitá, ovocná a podobně. Zjednodušeně se dá ve většině případů říct, že pokud si najdete zalíbení ve vůni, která spadá do určitého druhu, budou se vám líbit i jiné vůně s touto charakteristikou. Právě to se tak může stát dalším kritériem pro výběr toho nejlepšího parfému. Neplatí to však stoprocentně, takže pokud chcete najít podobnou náhradu za svou oblíbenou vůni, zaměřte se přímo na konkrétní složení.

Složení vůně

Každý kvalitní internetový obchod, který nabízí dámské parfémy, si dává záležet s důkladně vyplněnými popisky. Ty dokážou vykreslit vůni co nejpřesněji a nabídnou lepší odhad pro správný výběr. Pokud na to chcete jít skutečně precizně, přečtěte si složení vůně. Ta se skládá ze třech pomyslných částí, jakými jsou hlava, srdce a základ. Hlavu ucítíte jako první. Srdce a základ naopak přetrvávají delší dobu a utváří celkový dojem z vůně. Jednotlivých aromatických složek do parfémů existuje obrovské množství a stejně velké jsou i možnosti jejich kombinace. Každá vůně je tak svým způsobem specifická.

zdroj: Notino.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip