Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Národní muzeum v přírodě částečně otevírá svá muzea

Národní muzeum v přírodě částečně otevírá svá muzea

4.5.2021 - redakce Babinet.cz

Příznivá epidemiologická situace a rozvolňování opatření umožňují postupné a částečné otevírání jednotlivých organizačních složek Národního muzea v přírodě. Nyní jsou návštěvníkům otevřeny Valašské muzeum v přírodě a Muzeum v přírodě Vysočina – areál Veselý Kopec.

foto: se svolením Muzea v přírodě Vysočina

„Od 3. května jsou otevřeny všechny areály Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, prozatím jen exteriéry. Návštěvníci si tak denně od 9.00 do 17.00 mohou udělat příjemnou jarní procházku,“ uvedl Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Od soboty 8. května se návštěvním otevírá areál Veselý Kopec, který je součástí Muzea v přírodě Vysočina. „Vzhledem k nařízeným vládním opatřením sice nejsou možné skupinové prohlídky s průvodcem, ale areál a roubenky budete moci navštěvovat individuálně. Pokud budete mít zájem, tak přítomní průvodci Vám poskytnou konkrétní informace u objektů. Domky památkové rezervace Betlém zůstávají dále zavřené, protože tady nelze splnit přijatá opatření ministerstva zdravotnictví“, uvedla Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina. Areál je otevřen návštěvníkům od 9.00 do 17.00 denně, mimo pondělí.

foto: se svolením Muzea v přírodě Vysočina

Zbývající dvě muzea – Muzeum v přírodě Zubrnice a Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích – prozatím zůstávají návštěvníkům uzavřena.

Podrobnější informace o aktuálně otevřených muzeích naleznete na www.nmvp.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip