Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  5 přípravků, které ve vaší koupelně nesmí chybět

5 přípravků, které ve vaší koupelně nesmí chybět

26.4.2021 - redakce Babinet.cz

Ve své koupelně dnes dámy mohou mít tolik věcí, kolik jen chtějí. Jenomže řada z nich často bývá naprosto zbytečná a pouze zabírá místo. Existují opravdu nezbytné výrobky, bez kterých se neobejde nikdo, ale je také ty, které držíme ve své koupelně jen pro jeden zvláštní případ. V tomto článku se však zaměříme na ty, které skutečně potřebuje každá žena.

Co znamená „nezbytná sada přípravků do koupelny“?

Jde o sadu kosmetických (hygienických) produktů pro péči o tělo. Kvalitní produkty z tohoto seznamu jsou představeny v nabídce značky Nivea. Abyste se po koupání cítily příjemně, čistě a upraveně, musíte ve své koupelně mít:

1. Mýdlo.  Obličej a vlasy lze čistit i jinými prostředky, ale nemůžete si mýt pokožku těla bez mýdla. A pokud někdo dává přednost sprchovým gelům, pak je stále snazší si umýt ruce mýdlem. Pro intimní oblasti můžete použít speciální tekuté mýdlo.

2. Šampon a kondicionér. Produkty pro péči o vlasy jsou naprosto nezbytné. Kondicionér je určený k neutralizaci účinků šamponu, a pokud jej nepoužijete, proces mytí vlasů zkrátka nebude kompletní. Faktem je, že šampon obsahuje agresivní látky, které čistí pokožku hlavy a vlasy a otevírají kutikuly. Použití kondicionéru zavírá vlasové kutikuly a vyhlazuje  povrch vlasů, díky čemuž se méně zamotávají a snadno rozčesávají. Navíc jsou po vysušení lesklé a zdravé.

3. Peeling/scrub. Čištění pokožky je vhodné vždy a je zárukou toho, že bakterie v pórech jemné pokožky nevyvolají vznik nenáviděných pupínků a akné. Hlavním účelem peelingu je odlupování odumřelých buněk pokožky. To pomáhá pokožce dýchat, vyrovnává její barvu a činí ji hladší. Také na místech, kde se hromadí mrtvé buňky, se mohou množit bakterie a  jiné mikroorganismy. Nedoporučuje se používat peeling příliš často, stačí jednou týdně.

4. Maska. Masku lze používat tak často, jak chcete. Extra výživa nikdy nebude zbytečná. Aktivní přísady obsažené v maskách stimulují metabolické procesy v buňkách, což zvyšuje regeneraci kožních tkání. Pokud se masky používají v kombinaci s jinou kosmetikou, dobrý výsledek se brzy dostaví.

5. Micelární voda. Jeden z nejjemnějších produktů na odstraňování make-upu. Univerzální produkt jemně čistí i tu nejcitlivější a problémovou pokožku. Výrobek je ideální pro pokožku obličeje, krku a dekoltu. Často obsahuje další přísady, které zvlhčují a změkčují pokožku. Hlavními složkami micelární vody jsou micely – čisticí molekuly (povrchově aktivních látek), které jsou rozpuštěny ve vodě.

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip