Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Jak nakupovat s ohledem na přírodu? Máme pro vás několik tipů

Jak nakupovat s ohledem na přírodu? Máme pro vás několik tipů

22.4.2021 - redakce Babinet.cz

Centrum Černý Most si pro vás připravilo několik praktických, a hlavně snadných tipů, jak být udržitelnější i během nakupování – a přitom si třeba i užít zábavu pro celou rodinu.

fotografie: se svolením CČM

Pojem udržitelnost je slyšet všude kolem nás a pomalu si šlape svou cestu do našich myslí i domovů. Co si pod tím ale představit v každodenním životě? Ve skutečnosti se může jednat o cokoliv, čím alespoň trochu ulevíte naší planetě i společnosti. A tak i činnosti, které děláte pravidelně (jako třeba nakupování), mohou být o něco udržitelnější, a dokonce i zábavnější. Stačí udělat pár malých krůčků, které mají ale v konečném součtu velký smysl. Že nevíte jak na to? Máme pro vás hned několik tipů.

Třídit je zábava

Vést k ekologii i ty nejmenší je základ. Vezměte vaše děti třeba do Ekopointu v Centru Černý Most, kde se spoustu věcí o recyklaci nejen dozví, ale budou si vše moct samy vyzkoušet – a nakrmit plechovkami zdejšího „žrouta plechovek“ opravdu přináší pocit zadostiučinění. Vzít s sebou můžete třeba i hračky, se kterými si už vaše děti nehrají, a udělat tak radost někomu jinému. Stačí je vložit do hračkobudky.

fotografie: se svolením CČM

Bio na ochranu našeho zdraví i přírody

Své oblíbené produkty hledejte ve variantách bio. Bio výrobky neobsahují pesticidy a další škodlivé látky, a tak jsou pro naše zdraví tou nejlepší volbou. Organická nebo bio kosmetika je ideální pro citlivější dětskou pokožku a eticky vyrobená bio čokoláda zase spraví den všem maminkám.

Cítit se jako v bio bavlnce

Pokud plánujete doplnit šatník, nebojte se sáhnout po organických nebo recyklovaných materiálech. Mimo to, že jsou eko, vás také potěší svou kvalitou. Zvlášť ti nejmenší ocení oblečky z organické bavlny, které jsou svým zpracováním maximálně příjemné a pohodlné.

Netradiční nákupy s udržitelným dárkem

A co takhle spojit udržitelnější nákupy s příjemným zážitkem? Od 22. dubna se totiž v Centru Černý Most můžete těšit na tematický dárek k nákupu. Mezi včelobalem, síťovkou, recyklovanými céčky a pivním šamponem od kosmetiky Manufaktura si po předložení účtenek v hodnotě alespoň 500 Kč zákazníci budou moci vybrat v šatně Centra (Click & Services). Více tipů na udržitelnější nakupování najdete na webu Nákupyudržitelně.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip