Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Slunečníky a altány ochrání před ostrými slunečními paprsky i letní přeprškou

Slunečníky a altány ochrání před ostrými slunečními paprsky i letní přeprškou

21.4.2021 - redakce Babinet.cz

Letní posezení na zahradě nebo terase je dokonalý způsob relaxace. Když je ale slunečních paprsků až příliš, rádi se schováme do stínu slunečníku či altánu, případně zde přečkáme i nečekaný letní deštík. Značka Fieldmann nabízí mnoho variant, jak si dopřát příjemný stín, od klasických jednoduchých slunečníků s nastavitelným sklonem, přes boční slunečníky, až po zahradní altány, do kterých se vejde celá rodina včetně zahradního nábytku i grilu.

Sklopný slunečník s kličkou: Fieldmann FDZN 5006/5007

Jednoduchý zahradní slunečník klasického tvaru o průměru 3 metry umožňuje nastavení úhlu sklonu, takže při měnícím se úhlu slunečních paprsků nemusíte sebe, případně slunečník, zbytečně často přesouvat. Rozevírání a stahování slunečníku je snadné díky ovládací kličce. Kovová konstrukce s osmi žebry dobře odolává větru. Potah slunečníku je vyroben ze 100% polyesteru gramáže 160 g/m2 v béžové (Fieldmann FDZN 5006) nebo černé (Fieldmann FDZN 5007) barvě. Výhodou polyesterového potahu je nízká hmotnost i tloušťka, a tím pádem rychlé schnutí. Polyester se snadno udržuje, je odolný vůči roztržení i UV záření. Tyč slunečníku svým průměrem 3,8 cm pasuje do otvorů v deskách běžných zahradních stolů.

Doporučená akční MO cena slunečníku Fieldmann FDZN 5006/5007 je 999 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

Pod slunečníkem Fieldmann FDZN 5103/5105 s boční nohou je více místa

Výkyvné slunečníky s boční tyčí jsou velmi populární. Pod střechou totiž tyč nepřekáží, u tohoto typu konstrukce je umístěna bokem od stínidla. Lehká, ale pevná kovová konstrukce slunečníku Fieldmann FDZN 5103/5105 s osmi nosnými žebry vydrží i silnější poryv větru. Střechu o průměru 3 m lze naklápět dle potřeby. Model FDZN 5105 umožňuje také natáčení kolem osy o 360°. Ovládání slunečníku je pohodlné: Pomocí páky jej rozevřete i stáhnete, snadno se také naklápí. Kvalitní odolný polyesterový potah 160 g/m2 má u modelu FDZN 5103 krémový odstín, u modelu FDZN 5105 je šedý. Slunečník je opatřen křížovým stojanem, který se jednoduše ukotví například betonovými dlaždicemi.

Doporučená akční MO cena bočního slunečníku Fieldmann FDZN 5103 (krémový) je 1.799 Kč, cena slunečníku FDZN 5105 (pevnější konstrukce, natáčení o 360°, šedý) je 2.999 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

Fieldmann FDZN 5107: Boční slunečník čtvercového tvaru

Čtvercový slunečník Fieldmann FDZN 5107 je ideální volbou pro symetrický prostor, kde poskytuje maximální stín a ochranu před UV zářením i pro větší zahradní posezení. Pod slunečníkem díky boční konstrukci nepřekáží tyč, ta je umístěna z boku. Slunečník s jednoduchým pákovým ovládáním nabízí polohování v obou směrech, ve vertikálním (do stran) i horizontálním směru (podél tyče), ale i otáčení kolem osy o 360°. Dokáže tak zachytit slunce ze všech stran. Elegantní čtvercový tvar umocňuje jednoduchá, pevná konstrukce odolná proti korozi s osmi žebry na stínidle a křížovým stojanem pro dobrou stabilitu. Světle šedý potah střechy s rozměry 3 x 3 m je vyroben ze stoprocentního polyesteru 160 g/m2, který vyniká odolností, nemačkavostí, barevnou stálostí a jednoduchou údržbou. Horní část střechy je opatřena ventilačními otvory.

Doporučená akční MO cena závěsného slunečníku Fieldmann FDZN 5107 je 4.499 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

Zahradní altán Fieldmann FDZN 7005 s ozdobnými detaily

Kovový zahradní altán poskytne stabilní ochranu před UV zářením i deštěm nad venkovním posezením, grilem či vířivkou. Pevná ocelová konstrukce je pro odolnost vůči korozi opatřena práškovým lakováním, altán tak výborně obstojí i při vlhku či dešti a nabídne dlouhou životnost. Střecha pavilonu čtvercového tvaru s rozměry 3 x 3 metry je opatřena béžovým potahem z pevného nepromokavého 100% polyesteru 180 g/m2. Pavilon s ozdobnými detaily na konstrukci dodá zahradě příjemnou atmosféru.

Doporučená akční MO cena altánu Fieldmann FDZN 7005 je 2.599 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

Zahradní pavilon s bočnicemi proti hmyzu: Fieldmann FDZN 7010

Déšť ani nepříjemný hmyz vám posezení na zahradě nemůže zkazit: Doslova královský zahradní pavilon Fieldmann FDZN 7010 s reprezentativním vzhledem udělá ze zahrady obývák i za deště. Kromě zastřešení nabízí také výbornou ochranu proti hmyzu v podobě čtyř stahovatelných bočnic. Ty jsou ochranou i před zvědavými pohledy. Ocelová konstrukce altánu je obzvlášť stabilní, opatřená práškovým lakováním pro vysokou odolnost proti korozi. Ochranu před sluncem i deštěm poskytne střecha (3 x 3 m) z pevného, odolného polyesteru 180 g/m2 v krémovém odstínu. Integrovaná střešní ventilace brání hromadění tepla pod střechou.

Doporučená akční MO cena altánu Fieldmann FDZN 7010 je 4.599 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip