Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Na udržitelnosti záleží I v otázkách péče o krásu i osobní hygiene

Na udržitelnosti záleží I v otázkách péče o krásu i osobní hygiene

21.4.2021 - redakce Babinet.cz

Při nákupu kosmetiky, oblečení i vybavení domácnosti se otázka po udržitelnosti produktů stává samozřejmostí. Udržitelná řešení ale najdete i mezi produkty každodenního života, přičemž tato drobná rozhodnutí mají na planetu nezanedbatelný dopad. Společnost Metsä, v České republice známá svou značkou Tento, si klade za cíl zvyšovat povědomí o důležitosti výběru udržitelných produktů v každodenním životě. V reakci na to uvádí na trh řadu udržitelných papírových produktů denní potřeby Tento.

fotografie: Freepik

Obnovitelný materiál z lesa a udržitelnost v každém kroku

  • Hlavní surovina značky Tento se získává ze dřeva, které pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů rozrůstajících se rychleji, než jsou vytěžovány. Přibližně 90 % dřeva, které značka Tento využívá, je certifikováno a u 100 % dřeva lze vystopovat původ až k jeho udržitelným kořenům.
  • Otázka udržitelnosti se promítá i do výroby, kde je kladen důraz na efektivní práci se zdroji i energií, logistického řešení od ukládání produktů na palety až po samotnou přepravu i vzdálenost, kterou produkty Tento urazí na cestě ke spotřebiteli, čímž se snižují emise CO2.
  • Na obalech záleží, zvláště pak u produktů pro osobní hygienu. Tento se zavázalo ke zlepšování udržitelnosti obalů a od roku 2018 zredukovalo plasty v obalových fóliích o 17 % bez snížení nároků na bezpečné a hygienické balení.

Drobné změny s velkým dopadem pro všechny koupelny

Udělat svou beauty rutinu udržitelnější se zachováním veškerého pohodlí pomůže pár chytrých změn, které můžete do koupelny promítnout okamžitě.

  • Minimalizujte nebo nahraďte produkty, které tvoří váš každodenní odpad. Z domácností po celém světě skončí denně tuny odličovacích tamponů v odpadu. Existují alternativy, které vydrží déle, a to jsou odličovací tampony ze 100% bavlny. Můžete je vždy po použití vyprat a následně použít další den.
  • Vyhledávejte produkty, které jsou vyrobeny udržitelně. Papírové utěrky jsou nezbytným pomocníkem při úklidu. Ty značky Tento jsou šetrné k životnímu prostředí, vyrobené s respektem k lesům jako zdroji dřeva a za každý zpracovaný strom společnost zasadí 4 nové. Papírové utěrky jsou hygienické produkty bezpečné při kontaktu s pokožkou, ale i jídlem v kuchyni. Obaly jsou ze 100 % vyrobeny z plastu a lze je snadno recyklovat.
  • Méně plastu, více krásy. Nahraďte mycí houby z plastu přírodní lufou. Ta přirozeným a jemným způsobem zbavuje pokožku odumřelých buněk, prokrvuje ji a působí jako prevence v boji s celulitidou. Díky svému rostlinnému původu se navíc jednoduše rozloží a nezanechává na planetě žádnou stopu.
  • Smýšlejte ohleduplně k přírodě i v otázce produktů pro každodenní potřebu. I u zdánlivě obyčejných produktů máme možnost si vybrat značky následující udržitelnost. Samozřejmá výbava každé koupelny, kterou je toaletní papír, se může stát důležitou součástí našeho udržitelného životního stylu. Značka Tento u všech svých produktů proto dbá na kombinaci udržitelného postupu výroby, vysoké kvality produktů a zároveň jemnosti materiálů.

Produktový tip: Toaletní papír Tento Classic

Udržitelná řešení hledejte i mezi produkty každodenního života. 3vrstvý toaletní papír Tento Classic je nyní jemnější, pevnější a je vyroben z obnovitelného dřeva pocházejícího z udržitelně obhospodařovaných lesů.

Doporučená cena za balení 8 rolí toaletního papíru Tento Classic je 95,90 Kč.

Více informací naleznete na www.tento.eu.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip