Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Procházka Londýnem. Poznejte chloubu Británie a sídlo královny

Procházka Londýnem. Poznejte chloubu Británie a sídlo královny

17.4.2021 - redakce Babinet.cz

Pokud se vydáte do Londýna na vlastní pěst, nesmíte zapomenout, že v tomto velkoměstském mumraji žije téměř 9 milionů lidí a spousta z nich bude chtít navštívit právě to samé místo jako vy, ale nezoufejte. Nejspíš zvolíte cestu letadlem, ale mnoho cestovatelů stále volí autobus. Pak cestu skončíte nejspíš na Victoria Station, velkém nádraží přímo v centru města.

fotografie: Freepik

Přestože budete po 18ti hodinové cestě trochu rozlámáni, určitě nesmíte vynechat procházku směrem ke královskému Buckinghamskému paláci, oficiálního sídla monarchů od roku 1837, od začátku panování královny Victorie. Ta má také před jeho vchodem monumentální pomník. Palác bývá otevřen pro veřejnost pouze v letním období srpen-září. Tvoří jej více než 600 bohatě zdobených místností a o jeho provoz se stará přes 550 zaměstnanců. Celoročně je přístupna pouze jeho část Královské galerie.

Dále se vydejte cestou přes St. James park, který založil Jindřich VIII., kde můžete po celý rok obdivovat rozsáhlé vodní plochy, stále zelené trávníky a krásnou přírodu až k Westminsterské katedrále, nejdůležitějšímu katolickému kostelu v Londýně  a k Westminsterskému opatství, kde byli korunováni všichni angličtí monarchové od roku 1066. Budete okouzleni britským Parlamentem s Big Benem, obrovským zvonem vážícím téměř 14 tun. Nejstarší část parlamentu tvoří Westminster Hall, postavená v 11.století Williamem II. Zbývající části byly postaveny v gotickém stylu až v 19.století a znovu zrekonstruovány po 2. světové válce.

fotografie: Freepik

Můžete se zde na chvíli pokochat pohledem na Temži a Rodinovým sousoším Občané z Cale, ale pak už rychle miřte ulicí Whitehall, z které můžete zahlédnout i část Downing Street, bydliště ministerského předsedy. Dnes je bohužel z bezpečnostních důvodů zcela uzavřena. Dojdete až na nejrušnější londýnské náměstí, na Trafalgar. Náměstí bylo pojmenováno podle slavného vítězství Angličanů nad Napoleonovým loďstvem v roce 1843 a vévodí mu obrovská socha admirála na žulovém sloupu, známý Nelsonův sloup.

Pokud jste milovníky umění můžete procházku na chvíli přerušit a odskočit si na prohlídku National Gallery National Galery. Její stále expozice jsou po celý rok přístupné pro veřejnost zdarma. V její blízkosti můžete nalézt i National Portrait Gallery s překrásnou expozicí pro veřejnost. Tím naše dnešní putování končí. Pokud v létě budete cestovat pouze surfováním, využijte web kamery, které jsou v Londýně nastaveny.

 

napsala DK

zdroj: tourist-information-uk.com

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip