Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  IKEA přináší inspiraci, jak dát věcem druhý život

IKEA přináší inspiraci, jak dát věcem druhý život

31.3.2021 - komerční sdělení

Koupit, používat, vyhodit: tak vypadá běžný životní cyklus mnoha výrobků. Má svůj začátek a konec a výsledkem je bohužel čím dál více odpadu. IKEA to chce změnit, a proto hledá možnosti, jak výrobky používat udržitelnějším způsobem. Šetrným využíváním zdrojů vzniká koloběh, který umožní našim věcem žít déle a možná dokonce prožít i více než jeden život. Inspirujte se nápady interiérových designérů IKEA na to, jak proměnit obyčejný nebo léty opotřebovaný nábytek ve stylové a originální kousky. Opravy a proměny starých věcí budou nyní ještě snadnější díky nové službě IKEA, díky které si od února můžete zdarma na webu objednat chybějící šrouby, kování a další drobné náhradní díly. Nově je také dostupná možnost vrátit dětský nábytek, pro který máme většinou využití jen na určitou dobu, zase zpátky do obchodního domu IKEA prostřednictvím služby Garantovaný odkup dětského nábytku.

Opravdu potřebujete novou lampu? Novou komodu nebo židli na zahradu? Rozhlédněte se pozorně kolem sebe, možná to nejlepší je právě to, co už máte doma. Stačí dobrý nápad, trocha úsilí a vaše staré věci vám mohou sloužit ještě několik let. „V IKEA jsme přesvědčeni o tom, že výrobky ani materiály by neměly být určeny k jednorázovému použití. Domníváme se, že abychom pomohli předejít plýtvání, věci musí být možné používat co nejdéle a opakovaně. Proto uvádíme na trh výrobky, které jsou flexibilní, modulární, vzájemně kompatibilní a opravitelné. Stále také zvyšujeme podíl recyklovaných nebo obnovitelných materiálů použitých v našich výrobcích,“ říká Šimon Fiala z týmu udržitelnosti IKEA Česká republika.

Ztratili jste nebo rozbili nějakou součástku? Objednejte si ji v IKEA zdarma

Ztratil se vám šroubek nebo se vám rozbila nějaká součástka z nábytku? Už kvůli tomu nemusíte výrobek vyhazovat předčasně. IKEA v únoru spustila novou službu poskytující náhradní díly jako šroubky, závity, kování, hmoždinky a další montážní materiál zdarma. Stačí si na webu IKEA v průvodci montáží najít číslo chybějící součástky a objednat si ji online. Objednávka bude následně doručena na zvolenou adresu v řádu několika dní. Namísto nákupu nového nábytku opravíte ten stávající a poděkuje vám za to nejen životní prostředí, ale také vaše peněženka.

„Abychom umožnili zákazníkům používat nábytek IKEA co nejdéle, rozhodli jsme se dát k dispozici nejběžnější typy spojovacích dílů a nábytkového kování zcela zdarma, a to včetně poštovného. Zákazník si potřebné díly může objednat pomocí webového formuláře s doručením až domů,“ dodává Šimon Fiala.

Někdy stačí jen znovu zažehnout jiskru a dát okoukaným věcem nový kabát nebo úplné nové využití. Prodloužit věcem život a zabránit jejich vyhození je jednoduché. Stačí pár kroků a váš starý nábytek bude jako nový. Inspirujte se nápady designérů IKEA na to, jak starým věcem vdechnout nový život.

Stylová proměna stolku LACK

I obyčejný bílý stolek LACK může vypadat luxusně. Pokud chcete, aby stolek působil více dekorativně, připevněte do pravých úhlů, které svírá deska stolu s nohou, ozdobné konzoly. Celkem jich budete potřebovat osm. Celý stolek nasprejujte zvolenou barvou a nechte ji dobře zaschnout. Změřte si desku stolku a vyberte si ozdobné dlaždičky, které na jeho povrch uspořádejte podle svých představ. Jakmile budete s jejich rozložením spokojeni, přilepte je ke stolku pomocí tavné lepicí pistole.

Nová tvář komody RAST

Neopracovaný povrch komody RAST z masivní borovice přímo vybízí k realizaci uměleckých ambicí. Možná vás v tom už předběhly vaše děti a nechaly na ní stopy své vlastní kreativity. Časem se k tomu přidá ztracená úchytka a dlouholetý kousek nábytku je na odpis. Nebo ne? Nemusí to tak být, pusťte se do menší renovace a zapojte i děti! Povrch nejprve obruste smirkovým papírem a připravte jej na další krok, kterým je barvení. Vyberte si novou barvu a celou komodu natřete na barevný odstín, který propůjčí staré komodě nový vzhled. Základní nátěr dolaďte volně podle libosti akrylovou barvou ve spreji – tuto kreativní část si užijí zejména vaše děti. V rámci nové služby IKEA si objednejte chybějí úchytku, přimontujte ji a staronová komoda je na světě. A pokud přeci jen doma máte zachovalý nábytek, který nepotřebujete, můžete ho po znovuotevření obchodních domů prodat zpět do IKEA v rámci služby Druhý život nábytku.

Pošlete dětský nábytek do dalšího kola

Život plyne a situace se mění – jsou některé výrobky, které využijete jen na určitou dobu. Vaše dítě vyrostlo z postýlky, ale ta je stále v dobrém stavu a mohla by posloužit někomu jinému? Můžete ji nově vrátit zpět do obchodního domu IKEA, aby dostala šanci na druhý život u někoho, komu ještě dobře poslouží. Pro členy IKEA Family je nově spuštěná služba Garantovaný odkup dětského nábytku, která umožňuje vybrané výrobky ze sortimentu Dětská IKEA prodat zpět za předem garantovanou cenu.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip