Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak se zbavit zatuchlého zápachu

Jak se zbavit zatuchlého zápachu

19.3.2021 - redakce Babinet.cz

Pachy patří k našemu životu. Některé jsou nám příjemné, jiné nikoliv. Vůně ovlivňují i naši psychiku, pomáhají uklidnit, relaxovat, dodat energii ale mohou působit i depresivně. Čerstvý vzduch a příjemná vůně přináší do našeho života harmonii. S pachy se setkáváme doslova na každém kroku. Důležité jsou ale zejména tam, kde trávíme nejvíce času, to znamená v našich bytech a domech. Cílem asi každého z nás, je vytvořit doma příjemné a zdravé prostředí, ve kterém se budeme cítit dobře. Zatuchlý zápach je jednou z věcí, která nám to znemožňuje.

Jak vzniká zatuchlý zápach?

Stačí drobnost, nerozložit pořádně mokrý ručník po koupání dětí a během jednoho, dvou dnů, vznikne z ručníku doslova pachová bomba. Ručník zatuchle zapáchá a je nutné jej ihned vyprat. To stejné se stane například s tričkem, které zapomenou děti ve sportovní tašce. Propocené tričko vytvoří díky své vlhkosti a působením bakterií a plísní něco opravdu nechutného. Obdobně je to s prostory, které nevětráme, nebo v nich proudí vzduch nedostatečně. Nejčastěji jsou to místa, kde se do ovzduší dostává větší množství vlhkosti, například koupelna a kuchyně. S problémy se ale můžeme setkat i menších prostorách jako jsou botníky nebo šatní skříně. Zatuchlý zápach sice nezpůsobuje samotná vlhkost, ale je jeho příčinou. Díky vlhkosti se zde dobře daří bakteriím a plísním. Jejich působením následně vzniká zatuchlý zápach. Kromě toho, že zatuchlina opravdu nevoní, je také určitým znakem nezdravého prostředí, a to doma nechceme.

Jak na něj?

Ten, kdo tento problém řešil ví, že to není snadné. Můžeme prostor a jednotlivé věci pořádně vyčistit, látky vyprat, nainstalovat pokojové vůně, ale jestliže neodstraníte příčinu, zatuchlý zápach a často i plísně, se vrátí. Důležité je zajistit prostředí s optimální vlhkostí. Pomáhá intenzivní krátké větrání, které dokáže vyměnit vzduch v místnosti. Ideální je vytvořit průvan, aby se vzduch vyměnil kompletně Ne všechny prostory ovšem toto řešení umožňují. Pak pomůže praktický pohlcovač vlhkosti.

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° pohlcuje vlhkost ze vzduchu pomocí speciálních tablet a sráží ji v tekutinu. Tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští a vytváří modrou tekutinu, kterou je možné pozorovat ve spodní části pohlcovače, odkud ji snadno vylijete. Jedna tableta vydrží fungovat cca 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní.

 

 

 

 

 

Nejnovější tablety!

Nové tablety snáze pomohou docílit příjemného prostředí. Eliminují zatuchlý zápach a prostor navíc provoní velmi jemnou, nevtíravou vůní přírody. Výběr je široký – vůně levandulových polí v Provance, vůně rozkvetlé letní louky, nebo jiskrná vůně vodopádů.  Z vašeho bytu, domu nebo chaty se stane přírodní oáza.

Výrobky Ceresit lze zakoupit například zde.

Chcete si vůně prohlédnout? Podívejte se na krátké video.

Ceresit STOP VLHKOSTI myslí na přírodu ve všech směrech.

Chceme být přírodě blíž, a to nejen samotnými vůněmi, které vám dokážou přinést kousek přírody domů, ale myslíme na ni i jinak a chceme ji šetřit. Ceresit STOP VLHKOSTI má ekologicky šetrný obal, 100% recyklovaný a opětovně recyklovatelnou papírovou kartonovou krabici. Přístroje jsou vyrobeny z 60 % recyklovaného materiálu a jsou 100% recyklovatelné (s výjimkou samolepky na nádržce). Myslíme na přírodu v každém kroku.

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip